W niedzielę odbyły się wybory samorządowe w Poznaniu. Wyniki exit poll sugerują, że urzędujący prezydent Jacek Jaśkowiak zdobył 43,97 proc. głosów, co stanowi pierwsze miejsce. Niemniej jednak, ze względu na brak przekroczenia progu wyborczego, będzie musiał zmierzyć się w drugiej turze wyborów z Zbigniewem Czerwińskim, kandydatem Zjednoczonej Prawicy, który uzyskał 17,92 proc. poparcia.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika.you

Przeczytaj również: Kontrowersje wokół protestu studentów w Poznaniu. Walka o dom studencki

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Zaskakujące wyniki wyborów

Sondażowe wyniki wyborów do Rady Miasta Poznania również są zaskakujące, z Koalicją Obywatelską (KO) na czele, która zdobyła aż 50,04 proc. głosów, co przekłada się na 22 mandaty. Zjednoczona Prawica uzyskała 15,81 proc. głosów i pięć mandatów, Nowa Lewica 14,17 proc. głosów i sześć mandatów, a Trzecia Droga 10,81 proc. głosów i jeden mandat. Społeczny Poznań otrzymał 7,7 proc. głosów, nie wystarczających do zdobycia mandatu.

Jacek Jaśkowiak, komentując wyniki, wyraził zadowolenie, ale jednocześnie wyraził troskę z powodu niskiej frekwencji wyborczej. Z kolei Zbigniew Czerwiński, kandydat Zjednoczonej Prawicy, entuzjastycznie zareagował na wyniki. Podkreślając, że jest to szansa na realną zmianę dla mieszkańców Poznania.

Jacek Jaśkowiak jest obecny w polityce poznańskiej od 2010 roku, a w 2014 roku został prezydentem Poznania. Z kolei Zbigniew Czerwiński, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ma długą historię zaangażowania społecznego i politycznego.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Druga tura w Poznaniu

Warto zauważyć, że druga tura wyborów w Poznaniu jest szczególnie istotna, ponieważ PiS nigdy dotąd nie wprowadził swojego kandydata do tej fazy wyborów w tym mieście. W 2018 roku Tadeusz Zysk zajął drugie miejsce, ale Jaśkowiak zwyciężył w pierwszej turze.

Czy zmiana na stanowisku prezydenta Poznania jest możliwa? Druga tura wyborów przyniesie odpowiedź na to pytanie. Obywatele Poznania mają teraz szansę na wybór swojego lidera, który będzie kierować miastem w kolejnych latach.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań