Poznańskie Jeżyce, jedna z najbardziej charakterystycznych dzielnic miasta, zyskały nową atrakcję dla miłośników spacerów i historii. Projekt ŁAPP POZNAŃ wprowadza drugą trasę spaceru słuchowiskowego, tym razem skupioną na Jeżycach.

Przeczytaj również: Lato w Poznaniu. Baseny, koncerty i festiwale

Potrzebny Ci klimatyzator do domu? Zapoznaj się z ofertą sklepu Jestu!

Czym jest ŁAPP POZNAŃ?

ŁAPP POZNAŃ_Jeżyce to wyjątkowy sposób na odkrywanie tej dzielnicy poprzez dźwiękowe opowieści, które można słuchać podczas niespiesznej wędrówki. Krótkie słuchowiska, inspirowane historią i architekturą Jeżyc, łączą fakty z fikcją, tworząc unikalne historie. Spacerowicze odwiedzą wiele znanych miejsc, takich jak zajezdnia przy ul. Gajowej, Muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny, Stare ZOO, Modena, stara drukarnia, rzeźba Michała Archanioła, Rynek Jeżycki, czy skwer Trzech Tramwajarek. Opowieści obejmują również mniej oczywiste lokalizacje, jak zaułek na ul. Dąbrowskiego czy opowieść o porzuconym balkonie.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.

Czego dotyczą historie w ŁAPP POZNAŃ?

Kuba Kapral, jeden z twórców projektu, wyjaśnia: „Opowiadane przez nas historie, ujęte w mini-słuchowiska, wyrastają z Jeżyc. Wybraliśmy zdarzenia historyczne, obiekty, budynki, elementy tworzące tożsamość tej dzielnicy i poddaliśmy się inspiracji – efektem spotkania faktów z wyobraźnią są opowiastki, stanowiące miks historii i fikcji, odegrane przez aktorów i aktorki, bogato udźwiękowione oraz okraszone specjalnie skomponowaną na potrzeby projektu muzyką.”

Osoby korzystające z aplikacji ŁAPP POZNAŃ usłyszą 16 opowieści stworzonych w różnych gatunkach i formach. Narratorem jest charakterny i nieco chimeryczny przewodnik, w którego wcielił się Michał Kocurek, aktor z Teatru Nowego w Poznaniu. W słuchawkach zabrzmią również głosy innych aktorów i aktorek, w tym Edyty Łukaszewskiej, Martyny Zaremby-Maćkowskiej, Julii Rybakowskiej, Michała Grudzińskiego, Andrzeja Niemyta, Jakuba Papugi oraz Agnieszki Pawlak. W projekcie uczestniczą także członkowie grupy Fonorama, którzy są jego autorami.

Scenariusze słuchowisk zostały napisane przez Marię Marcinkiewicz-Górną, Kubę Kaprala, Annę Szamotułę oraz mooryc’a. Muzyczną oprawę przygotowali Rafał Zapała, Hubert Wińczyk, mooryc oraz Patryk Lichota. Podczas spaceru można usłyszeć także piosenki, hejnały i marsze wojskowe, a w jednej z opowieści zaśpiewał Chór Pogłosy.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Kiedy rusza inicjatywa?

Uruchomienie aplikacji ŁAPP POZNAŃ_Jeżyce nastąpi 30 czerwca o godzinie 19:00 przy Domu Tramwajarza. Na premierowy spacer przy jednym z punktów trasy czekają niespodzianki.

Spacer rozpoczyna się przy Domu Tramwajarza, gdzie dostępny będzie kod QR do pobrania aplikacji. Po jego zeskanowaniu i włączeniu GPS, uczestnicy powinni podpiąć słuchawki. Trasa spaceru przebiega przez północną część Jeżyc i zajmuje około 70 minut.

Projekt ŁAPP POZNAŃ_Jeżyce to wyjątkowa okazja, aby odkryć Jeżyce na nowo, zanurzając się w historie i dźwięki, które kształtują to miejsce.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań