Zbliżające się wakacje i lato przynoszą mnóstwo atrakcji dla mieszkańców i turystów odwiedzających Poznań. Miasto przygotowało bogatą ofertę, obejmującą baseny, koncerty, kina plenerowe, warsztaty oraz wiele innych interesujących wydarzeń.

Przeczytaj również: Euronet protestuje. Możesz mieć problem z wypłatą pieniędzy

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Lato w Poznaniu? Proponujemy relaks nad wodą

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSiR) zapraszają na liczne letnie wydarzenia, wśród których wyróżniają się baseny. W lipcu i sierpniu dzieci i młodzież będą mogły korzystać z basenów za darmo. To stanowi doskonałą okazję do aktywnego spędzenia czasu, ochłodzenia się i nauki pływania.

Dla seniorów przewidziano zajęcia z nordic walking nad Maltą i na Golęcinie, a także specjalne sesje aerobiku, gry w brydża, szachy oraz zajęcia plastyczne, które mogą być doskonałą okazją do spędzenia czasu z wnukami. Wszystkie te atrakcje są dostępne za symboliczną złotówkę.

Wakacje to również idealny czas na spływy kajakowe. W tym roku odbędą się cztery spływy: pierwszy 29 czerwca na rzece Wełnie, drugi 6 lipca na szlaku kajakowym Puszczy Zielonka, trzeci 3 sierpnia na rzece Gwdzie, a ostatni 24 sierpnia na rzece Warta. Każdy spływ to świetna okazja do obcowania z przyrodą i aktywnego wypoczynku.

Sezon na kąpieliska w Poznaniu również już się rozpoczął. Mieszkańcy mogą korzystać z kąpieli w jeziorach Kierskim, Strzeszyńskim oraz Rusałce. Kąpieliska będą czynne od 10:00 do 18:00, a bezpieczeństwo zapewnią ratownicy.

Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Zadbaj o swój komfort i wygodę! Sprawdź: Biurko komputerowe

Tramwaj wodny po Warcie

Do 1 września 2024 roku, w każdą sobotę i niedzielę, tramwaj wodny „Bajka” będzie kursował po Warcie. Rejsy te oferują wyjątkową perspektywę na zwiedzanie miasta. Ze względu na przebudowę brzegów, cztery przystanki są wyłączone z eksploatacji. Jednakże, tramwaj wodny będzie kursował na dwóch trasach: północnej i południowej. Bilety można kupić u załogi statku na 10 minut przed rejsem. Ponadto, koszt całej trasy wynosi 20 zł za osobę, z możliwością przejazdu krótszym fragmentem za 5 zł. Dzieci do 3 lat płyną bezpłatnie.

Od 13 czerwca, na mieszkańców Łazarza czeka „Łazarskie Lato”, oferujące bogaty program rodzinnych wydarzeń. Od wtorku do niedzieli, przez całe wakacje, będą się odbywać różnorodne aktywności. Co więcej, niektóre z nich będą kontynuowane także we wrześniu.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Festiwalowe lato w Poznaniu

Muzyczne emocje zapewni „Santander Letnie Brzmienia”, które po raz piąty odwiedzi Poznań. 30 i 31 sierpnia, w Parku Cytadela wystąpią m.in. Vito Bambino, Daria Zawiałow i MROZU, a także wielu debiutujących artystów.

„Blue Summer Jazz Festival” odbędzie się od 16 lipca do 1 września w klubie Blue Note i na Dziedzińcu Zamkowym Centrum Kultury Zamek. Wśród artystów znajdą się m.in. Adi Oasis, Jazz Band Młynarski-Masecki, Cory Henry i Kokoroko.

Festiwal „Rockowizna” odbędzie się od 22 do 24 sierpnia, a wystąpią na nim m.in. Coma, Kult, Royal Republic, Nocny Kochanek i wiele innych zespołów.

„Lato z Estradą” to ponad 100 bezpłatnych wydarzeń kulturalnych na 16 osiedlach Poznania, oferujących projekcje filmów, spektakle teatralne, warsztaty i koncerty. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Podróże po kulturze: kierunek wschód” i obejmuje warsztaty z Tai Chi, origami. Ponadto, malowania na drewnie, wyplatania dywanów i rękodzieła.

Potrzebny Ci klimatyzator do domu? Zapoznaj się z ofertą sklepu Jestu!

Wiele atrakcji na poznańskiej Wildzie

Na poznańskiej Wildzie odbywa się wakacyjne kino plenerowe z filmami o tematyce kulinarnej, a letnie soboty będą poświęcone dzieciom, oferując kreatywne warsztaty i spektakle teatralne. Niedziele natomiast będą muzyczne, z koncertami młodych artystów.

„Lato na Madalinie” to cykl wydarzeń trwających przez całe wakacje, od wtorku do niedzieli, z pierwszym wydarzeniem 22 czerwca, gdzie dzieci czekają pokazy taneczne, występy iluzjonisty i wiele innych atrakcji.

Podsumowanie

Lato w Poznaniu to czas pełen atrakcji dla wszystkich. Bogata oferta obejmująca baseny, koncerty, festiwale, kina plenerowe, warsztaty i wiele innych wydarzeń gwarantuje niezapomniane wakacje. Niezależnie od wieku i zainteresowań, każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do aktywnego spędzenia lata w Poznaniu!