Ostatnie doniesienia związane z jedną z poznańskich galerii handlowych, CH Posnania, budzą duże niepokojenie wśród klientów i mieszkańców. Według relacji świadków, grupa agresywnych nastolatków regularnie terroryzuje zarówno klientów, jak i pracowników tego obiektu. Sprawa wyszła na jaw po publikacji wiadomości przez Poznański Trójkąt Bermudzki, co skłoniło wielu ludzi do podzielenia się własnymi doświadczeniami i obawami na temat bezpieczeństwa w galerii.

Przeczytaj również: Protest pod poznańskim oddziałem TVP – wsparcie dla więzionych polityków PiS

Co niepokoi klientów w CH Posnania?

Relacje przedstawiane przez klientów i pracowników galerii Posnania są niepokojące. Gang nastolatków, według świadków, dokonuje różnych przestępstw, takich jak wymuszanie pieniędzy, kradzieże, napaście fizyczne, a nawet groźby przemocą wobec osób z małymi dziećmi. Pracownicy sklepów opisują sytuacje, w których nieletni kradną, dewastują toalety, a także zastraszają personel.

Wiadomości na temat agresywnego zachowania młodzieży w CH Posnania szybko stały się przedmiotem dyskusji w mediach społecznościowych. Poznański Trójkąt Bermudzki, a także inni internauci, zaczęli udostępniać relacje poszkodowanych oraz wyrażać swoje obawy związane z bezpieczeństwem w mieście. Krajowa Mapa Zagrożeń i Bezpieczeństwa umieściła Poznań na pierwszym miejscu w rankingu najniebezpieczniejszych miast w Polsce.

Wiadomości Poznań – rzetelne źródło informacji

Doniesienia dyrekcji CH Posnania

Dyrekcja CH Posnania oficjalnie zaprzeczyła doniesieniom o atakach na klientów, twierdząc, że galeria jest miejscem bezpiecznym. W oświadczeniu podkreślono, że każde zgłoszenie o sytuacjach wymagających interwencji jest analizowane, a galeria współpracuje z policją w zakresie prewencji. Podano również, że w okresie 1-20 stycznia 2024 roku zanotowano jedynie 6 sytuacji wymagających interwencji.

Poznańska policja podjęła środki w celu zbadania skali problemu. Komisariat Nowe Miasto otrzymał 40 zgłoszeń w ciągu ostatnich 7 dni związanych z agresywnym zachowaniem nieletnich w Posnanii. Świadkowie twierdzą, że problem ten trwa od dłuższego czasu, a informator z policji potwierdza, że sprawa jest aktywnie śledzona.

Podsumowanie

Sytuacja w galerii Posnania budzi poważne zaniepokojenie wśród mieszkańców Poznania. Bezpieczeństwo klientów i pracowników jest priorytetem, a reakcja dyrekcji i policji na te doniesienia jest intensywnie obserwowana przez społeczeństwo. Sprawa ta rzuca światło na wyzwania związane z utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa w dużych obiektach handlowych, zwłaszcza w kontekście agresywnego zachowania nieletnich.