W dniu 9 lutego br. polscy rolnicy planują masowy protest rolników przeciwko polityce Komisji Europejskiej. Głównym organizatorem wydarzenia jest Rola Wielkopolski – organizacja zrzeszająca rolników z całej Wielkopolski. Protest ma objąć autostrady, drogi wojewódzkie, a nawet granice z Ukrainą.

Przeczytaj również: Powstanie hotel nad Maltą!

Wiadomości Poznań – rzetelne źródło informacji

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Gdzie odbędzie się protest rolników?

Rolnicy zamierzają wyjechać na autostrady i zablokować ruch, a także zorganizować blokadę granicy z Ukrainą. Jednak najbardziej spektakularną częścią protestu ma być najazd tysiąca traktorów na Poznań. Według informacji podanych przez topagrar.pl, rolnicy docierają do punktów zbiórek, skąd w kolumnach kierują się do Poznania, by zorganizować masowy protest przed Urzędem Wojewódzkim.

Głównym powodem protestu jest niezadowolenie z decyzji Komisji Europejskiej o przedłużeniu umowy o bezcłowym handlu z Ukrainą. Rolnicy uważają, że polityka Unii Europejskiej wpływa negatywnie na polskie rolnictwo, a dotychczasowe protesty nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Sebastian Dziamski, lider Roli Wielkopolski, zaapelował do rolników o udział w proteście, zachęcając do przyłączenia się do manifestacji. Wideo na platformie TikTok, gdzie Dziamski przekazuje informacje o planowanym proteście, stało się jednym z narzędzi mobilizacyjnych.

Rzecznik organizacji Emil Lemański podkreśla, że rolnicy nie są zadowoleni z doraźnych obietnic i drobnych zmian w Europejskim Zielonym Ładzie. Protestujący oczekują realnych działań na rzecz poprawy sytuacji polskiego rolnictwa.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna PoznańWśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. zmarszczki Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Protest rolników również na granicy!

Planowane jest również zablokowanie wszystkich przejść granicznych na polsko-ukraińskiej granicy oraz blokady dróg wojewódzkich i autostrad w różnych regionach kraju. Organizatorzy szacują, że w proteście weźmie udział nawet tysiąc ciągników, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu do wcześniejszych planów.

Protest rolników w Polsce staje się wyrazem niezadowolenia ze strony społeczności rolniczej wobec decyzji politycznych, a także stanowi manifestację siły i solidarności rolników z Wielkopolski. W najbliższy piątek możemy spodziewać się intensywnych działań na drogach i granicach, które zdeterminowane rolnictwo postanowiło podjąć w obronie swoich interesów.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zębaleczenie kanałowe poznań