Otoczony kontrowersjami i długotrwałymi problemami z uzyskaniem zezwoleń na budowę, ogromny hotel nad Maltą w końcu otrzymał zielone światło na rozpoczęcie prac. Oficjalna zgoda na budowę została udzielona inwestorowi, otwierając drogę do realizacji projektu. Przewidywany termin ukończenia budowy to rok 2026.

Wiadomości Poznań – rzetelne źródło informacji

Na mapie Poznania na uwagę zasługują usługi medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. kwas hialuronowy Poznań czy laser CO2 Poznań.

Co przesądziło o tym, że hotel nad Maltą powstanie?

Wcześniejsze informacje z listopada ubiegłego roku podawały, że inwestor borykał się z trudnościami w uzyskaniu niezbędnych zezwoleń budowlanych od lokalnych władz. Teraz, zgodnie z doniesieniami portalu urbanity.pl, inwestor ma już pozwolenie na budowę w ręku. Co zapowiada rozpoczęcie prac nad imponującym obiektem.

Pięciogwiazdkowy hotel powstanie pod marką Movenpick i ma być jednym z największych na Malcie. Zaprojektowany z myślą o luksusie i komforcie, obiekt będzie dysponować maksymalnie 160 pokojami. Ponadto, ekskluzywną restauracją, barem, kompleksem fitness z basenem oraz strefą SPA. W skład kompleksu wejdzie również parking dla samochodów, co jest istotnym udogodnieniem dla gości.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! Specjalista Szymon Budnik, oferuje masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż tkanek głębokich i wiele wiele innych. W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Hotel nad Maltą – kto podjął się budowy?

Projekt architektoniczny przygotowała renomowana pracownia ACE ODA Studio BOAA. Ich koncepcja zakłada, że hotel będzie miał imponującą długość 150 metrów. Choć nie brak kontrowersji związanych z przysłonięciem widoku Malta Ski od strony jeziora. W ramach realizacji projektu zaplanowano także wyburzenie innych obiektów znajdujących się na terenie, gdzie powstanie hotel. M.in. wypożyczalni sprzętu narciarskiego i niewielkiej gastronomii.

Decyzja o udzieleniu pozwolenia na budowę otwiera nowy rozdział dla tego ambitnego projektu. Jednocześnie stawiając pytania dotyczące wpływu obiektu na lokalną społeczność oraz środowisko. W najbliższych latach hotel nad Maltą może stać się jednym z najważniejszych miejsc na turystycznej mapie regionu.

Polecamy poznańską klinikę stomatologiczną – Dentysta Poznań. W ramach bogatej oferty swoich usług, zadbają o stan Twojego uzębienia, oferując np. aparat ortodontyczny Poznań