Miasto Poznań znowu wyróżnione zostało w prestiżowym rankingu fDi Intelligence: Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2024. To przyniosło mu zaszczytne miejsce na podium. Prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak, z dumą ogłosił, że Poznań zajął drugie miejsce w kategorii „przyjazność biznesowi”. Ponadto, siódme miejsce w klasyfikacji ogólnej, wyprzedzając nawet takie metropolie jak Frankfurt nad Menem.

Przeczytaj również: Czy kłódki zakochanych znikną z mostu Biskupa Jordana w Poznaniu?

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Jakie miejsce zajął Poznań?

Raport, przygotowany przez ekspertów z fDi Intelligence – magazynu branżowego związanego z Financial Times, analizował 330 miast podzielonych ze względu na liczbę ludności na pięć kategorii: główne, duże, średnie, małe i mikromiasta. Następnie oceniono je pod kątem sześciu kluczowych podkategoriach, takich jak „potencjał gospodarczy”, „kapitał ludzki i styl życia”, „efektywność kosztowa”, „połączenia komunikacyjne”, „przyjazność dla biznesu” oraz „strategia FDI”.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Miasto Poznań przyciąga inwestycje

Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania, wyraził swoją dumę z wyników, podkreślając, że stale rozwijające się Miasto Poznań oferuje inwestorom wsparcie, wysoko wykwalifikowaną kadrę, odpowiednią infrastrukturę i sprzyjający klimat do prowadzenia działalności biznesowej.

Sukces Poznania w tym rankingu świadczy o jego dynamice rozwoju i przyciąganiu inwestycji. To także potwierdzenie wysokiego poziomu oferowanych przez miasto warunków biznesowych oraz atrakcyjności dla przedsiębiorców.

Poznań zdobywając prestiżowe miejsce na europejskiej arenie, nie tylko podnosi swoją międzynarodową rangę, ale także staje się wzorem dla innych miast, wskazując, jak osiągnąć sukces w kategorii inwestycji i rozwoju gospodarczego.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika