Wtorek, 20 lutego, zapowiada się jako kolejny dzień wyzwań dla mieszkańców Poznania i okolic. Drugi protest rolników, zorganizowany przez miejscowe środowiska agrarne, przyniesie za sobą ogromne utrudnienia w ruchu. Ponadto, problemy z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Policja i lokalne służby apelują o zrozumienie i cierpliwość ze strony kierowców oraz proponują alternatywne trasy podróży. Podamy informacje na temat tego wydarzenia.

Przeczytaj również: Czy kłódki zakochanych znikną z mostu Biskupa Jordana w Poznaniu?

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Drugi protest również wygeneruje utrudnienia w ruchu

Sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej jednostki policji ostrzega o ograniczeniach w komunikacji na drogach oraz blokadach pięciu kluczowych węzłów komunikacyjnych wokół Poznania. Protest planowany jest od godziny 9:00 do 18:00, jednak utrudnienia można spodziewać się także przed i po tym czasie. Całkowicie zablokowane zostaną trasy wlotowe i wylotowe z Poznania, m.in. przy głównych węzłach komunikacyjnych w Komornikach, Tarnowie Podgórnym, Zakrzewie, Golęczewie i Kostrzynie.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Miejsca największych utrudnień

Największe utrudnienia można spodziewać się na trasach:

  • Poznań, ul. Głogowska na wysokości ul. Marii Lange,
  • Komorniki, droga nr 311 i 196 na wysokości ul. Platynowej,
  • Zakrzewo, węzeł S11 Poznań – Ławica,
  • Tarnowo Podgórne, Droga Krajowa nr 92 na wysokości zjazdu S11,
  • Golęczewo, węzeł Poznań – Północ, Droga Krajowa nr 11,
  • Kostrzyn, Droga Krajowa nr 92 na odcinku pomiędzy Skałowem a Kostrzynem Wielkopolskim.

Drugi protest rolników – komunikacja publiczna także utrudniona

Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM), informuje o potencjalnych problemach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Kolumny traktorów mogą znacznie utrudnić przejazd na trasach dojazdowych do Poznania oraz na liniach gminnych. Proponowane trasy alternatywne mogą także wpłynąć na funkcjonowanie linii miejskich.

Jednakże, funkcjonariusze policji będą na bieżąco kierować ruchem i wskazywać alternatywne trasy. Apelują do kierowców o cierpliwość i zrozumienie dla sytuacji. Sugerują unikanie podróży samochodem w rejonach zgromadzeń rolniczych, a w przypadku konieczności podróży proponują wcześniejsze zaplanowanie trasy i korzystanie z dostępnych objazdów.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.

Podsumowanie

Drugie wystąpienie protestujących rolników w Poznaniu wiąże się z dużymi utrudnieniami w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Mieszkańcy i kierowcy powinni być świadomi sytuacji i planować podróże z wyprzedzeniem, unikając w miarę możliwości obszarów objętych protestem. Jednakże, wsparcie lokalnych służb oraz zrozumienie dla działań protestujących mogą przyczynić się do zminimalizowania niedogodności związanych z wydarzeniem.

Kierowcy i pasażerowie powinni śledzić bieżące informacje drogowe i komunikaty służb, aby jak najlepiej dostosować się do zmieniającej się sytuacji na drogach.