Ważne ogłoszenie dla mieszkańców Poznania: zbliża się termin opłaty podatku od nieruchomości. Miejscowi urzędnicy przypominają, że decyzje dotyczące wysokości zobowiązań oraz indywidualnego numeru konta dostarczą do podatników do 23 lutego bieżącego roku.

Przeczytaj również: Policjanci organizują akcję Bezpieczne Ferie przed Galerią Avenida w Poznaniu

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Opłata podatku ratalnie

Osoby fizyczne mają możliwość opłacenia podatku w czterech ratach, które należy uregulować do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Warto jednak zauważyć, że kwoty nieprzekraczające 100 zł muszą być uregulowane jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty. Natomiast większe kwoty można opłacać jednorazowo do 15 marca, choć nie jest to wymóg.

Podatek od nieruchomości obejmuje opłaty dokonywane przez właścicieli działek, lokali lub budynków. W przypadku osób posiadających mieszkania spółdzielcze własnościowe, opłatę podatku ponosi spółdzielnia. Dla wygody mieszkańców, możliwe jest dokonanie płatności poprzez platformę mObywatel.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Fundusze są reinwestowane

Jak podkreślają urzędnicy, środki pozyskane z podatków i opłat lokalnych są reinwestowane na rzecz mieszkańców miasta. Służą one budowie nowych chodników, parków, szkół i przedszkoli, organizacji bezpłatnych zajęć dla dzieci oraz ogólnodostępnych imprez i festiwali. Ponadto, wykorzystuje się je na inwestycje w ochronę zdrowia oraz realizację projektów skierowanych do seniorów. W tegorocznym budżecie Miasta Poznań przewiduje się, że wpływ z tytułu podatku od nieruchomości wyniesie około 610 milionów złotych.

Zatem, dla tych, którzy jeszcze nie uregulowali swoich zobowiązań, nadszedł czas, aby zadbać o opłacenie podatku od nieruchomości i tym samym wesprzeć rozwój i dobrobyt miasta.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.