Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu szykują się do kolejnej akcji profilaktycznej. Przed jedną z największych galerii handlowych miasta – Avenidą. Po udanej inicjatywie w CH Posnania, teraz swoje działania skierują w stronę tej popularnej placówki handlowej. Jednakże, wszystkie te działania związane są z akcją Bezpieczne ferie.

Przeczytaj również: Herb Poznania na murach szkół. Wzmacnianie lokalnego patriotyzmu przez symbolikę

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Edukacja i profilaktyka

W ramach akcji Bezpieczne Ferie, która wystartuje w piątek, 23 lutego, o godzinie 10:00 przed głównym wejściem do Avenidy, policjanci przeprowadzą szereg działań edukacyjnych i profilaktycznych. Co więcej, jednym z celów wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat bezpieczeństwa w okresie ferii zimowych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ponownie współpracować z poznańską Policją w organizacji akcji profilaktycznej” – podkreśla Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań. „Naszą galerię odwiedzają zarówno mieszkańcy Poznania i regionu, jak również turyści i podróżni. To będzie dla nich doskonała okazja, aby podnieść świadomość zasad dotyczących bezpieczeństwa” – dodaje.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Bezpieczne ferie to coroczna akcja

W ramach akcji, policjanci będą mieli okazję przedstawić swoją pracę oraz specjalistyczny sprzęt dzięki ekspozycji Mobilnego Komisariatu, który zostanie umieszczony w pobliżu głównego wejścia do galerii.

„Każdego roku podczas ferii zimowych policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu podejmują szeroko zakrojone działania profilaktyczne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego” – tłumaczy nadkom. Małgorzata Trzybińska, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. „Akcja skupia się nie tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy środkach komunikacji publicznej. To także działania profilaktyczne adresowane do młodzieży korzystającej ze zorganizowanych form wypoczynku, oraz tych, którzy pozostają w miejscu zamieszkania. Podczas tegorocznych ferii, dzięki współpracy z Centrum Handlowym Avenida, takie działania zaplanowano na terenie przyległym do galerii”.

Akcja potrwa od godziny 10:00 do 16:00. Dając mieszkańcom Poznania i okolicznym gościom szansę na uczestnictwo w ciekawych i edukacyjnych działaniach prowadzonych przez policję oraz nauczenie się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika