W ostatnim czasie problem wężykowania tramwajów na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) stał się przedmiotem zainteresowania radnych oraz użytkowników komunikacji miejskiej. Radny Paweł Sowa złożył zapytanie w tej sprawie. Dopytując o typy pojazdów dotknięte problemem, analizy przyczyn. Ponadto, planowane modyfikacje, które mają rozwiązać tę kwestię.

Poznańskie MPK, odpowiadając na zapytanie radnego, podało, że wężykowanie tramwajów jest zjawiskiem znanym w branży. Pomagającym w utrzymaniu stabilności zestawów kołowych na torze. Jednakże, gdy te oscylacje nie są kontrolowane, negatywnie wpływa to na płynność jazdy i komfort podróżowania.

Przeczytaj również: Kontrowersje wokół wycinki drzew przy Moście Teatralnym. PKP kontra Urząd Miasta

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów – wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej.

Trwają prace nad rozwiązaniem problemu na trasie PST

Firma Modertrans, producent tramwajów, aktywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu wężykowania tramwajów typu Gamma. Badania i testy technicznych modyfikacji są prowadzone głównie w nocy podczas jazd próbnych. Według dotychczasowych wyników główną przyczyną problemu są niewłaściwe parametry układu zawieszenia tramwajów.

MPK podjęło działania w celu rozwiązania problemu, zgłaszając go producentowi tramwajów w ramach gwarancji. Planuje się, że tramwaje zostaną naprawione i przywrócone do prawidłowego stanu technicznego przez firmę Modertrans. Dodatkowo, MPK regularnie przeprowadza pomiary i konserwacje torowiska PST oraz udostępnia infrastrukturę zajezdniową dla prac konserwacyjnych.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Kiedy spodziewać się rozwiązania?

Zakończenie badań nad tramwajami typu Moderus Gamma jest planowane na drugi kwartał 2024 roku. MPK podejmuje wszelkie możliwe działania, aby tramwaje te mogły wrócić na trasę PST jak najszybciej. Po wprowadzeniu planowanych modyfikacji spodziewa się, że tramwaje będą mogły obsługiwać trasę bez dalszych problemów z wężykowaniem, poprawiając komfort podróżowania dla pasażerów.

W międzyczasie, użytkownicy PST mogą spodziewać się utrudnień związanych z tym problemem, ale zaangażowanie MPK oraz producenta tramwajów daje nadzieję na szybkie rozwiązanie tej kwestii i poprawę jakości podróży tramwajem w Poznaniu.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.