W Poznaniu alarmują służby MPK przed groźną modą, jaką jest jazda najczęściej nieletnich osób na zewnętrznych elementach tramwaju. Pomimo licznych apeli o rozsądek, zjawisko to nadal występuje. Stwarzając poważne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno samych uczestników, jak i innych użytkowników drogi. Skąd wzięła się jazda na zderzaku tramwaju?

Przeczytaj również: Trzyletni chłopiec walczy o życie po wpadnięciu do zbiornika wodnego w okolicach Konina

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów –wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Jazda na zderzaku tramwaju to nie tylko ryzykowna zabawa

Jazda na zderzaku tramwaju nie jest jedynie ryzykowną, lecz wręcz śmiertelną zabawą. Ryzyko osunięcia się ze zderzaka, upadku na torowisko lub uderzenia głową w szynę jest ogromne, co może skończyć się tragicznie. Ponadto, w przypadku kolizji tramwaju z innym pojazdem, osoby podróżujące na zewnątrz również są narażone na poważne obrażenia.

Najpoważniejszym zagrożeniem jest fakt, że motorniczy prowadzący tramwaj nie jest w stanie zauważyć osób znajdujących się na tylnym zderzaku. To uniemożliwia mu szybką reakcję w przypadku niebezpieczeństwa. Jednakże inni uczestnicy ruchu, w tym piesi i pasażerowie, mogą odgrywać istotną rolę w zgłaszaniu takich zdarzeń, co może zapobiec tragedii.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Co na to służby?

Spółka MPK Poznań podjęła działania w celu przeciwdziałania temu niebezpiecznemu zjawisku. Informuje kierowców o obserwowanych przypadkach jazdy na zewnątrz tramwaju i współpracuje z policją, aby zapobiegać podobnym incydentom. Ponadto, w kontekście głównie młodych osób biorących udział w tych niebezpiecznych praktykach, MPK prosi także rodziców o rozmowę z dziećmi. Po to, aby uświadomić im ryzyko związane z takim zachowaniem.

– Służby MPK Poznań obserwują zjawisko głównie poprzez filmy zamieszczane na portalach internetowych. W związku z tym nie ma możliwości oszacowania skali zjawiska – poinformowała nas Agnieszka Smogulecka, rzeczniczka MPK Poznań.

Ta niebezpieczna moda nie tylko zagraża życiu i zdrowiu młodych osób biorących w niej udział, ale także stanowi poważne zagrożenie dla innych użytkowników komunikacji miejskiej oraz pieszych. Dlatego ważne jest, aby społeczność lokalna, w tym rodzice, nauczyciele i organy ścigania, podejmowała wspólne działania w celu przeciwdziałania temu zjawisku i uświadamiania młodych ludzi o jego poważnych konsekwencjach.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.