Trwa dramatyczna walka o życie trzyletniego chłopca. Podczas spaceru z dziadkiem wpadł do zbiornika wodnego w miejscowości Ludwików koło Konina. Informacje na temat zdarzenia przekazała rzeczniczka konińskiej policji, mł. asp. Sylwia Król, oraz Naczelna Pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, Maria Wróbel. Czego doświadczył trzyletni chłopiec?

Przeczytaj również: Lech Poznań zremisował ze Śląskiem Wrocław. Trener i zawodnicy wyrażają niedosyt

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów – wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Trzyletni chłopiec zaginął podczas spaceru

Zgłoszenie o zaginięciu chłopca dotarło do policji około godziny 15:00 w sobotę. Według relacji, chłopiec oddalił się od dziadka podczas spaceru. Później znalazł go postronny mężczyzna w zbiorniku wodnym w miejscowości Ludwików, około dwóch kilometrów od miejsca zaginięcia. Trwały intensywne poszukiwania, które doprowadziły do odnalezienia chłopca, jednak jego stan był bardzo ciężki.

Naczelna Pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie, Maria Wróbel, potwierdziła, że trzylatek został odnaleziony w stanie głębokiej hipotermii. Po przewiezieniu śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do konińskiego szpitala, chłopiec był poddawany reanimacji. Jednakże, po kilku godzinach udało się ogrzać jego ciało do temperatury 26 stopni. Teraz ma zostać przetransportowany do szpitala w Poznaniu.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Stan zdrowia chłopca

Cała społeczność trzyma kciuki za zdrowie chłopca, a lekarze i personel medyczny podejmują wszelkie możliwe środki, aby uratować jego życie. Sytuacja jest nadzwyczaj trudna, jednak mobilizuje ona zarówno służby ratownicze, jak i lokalną społeczność, do podjęcia natychmiastowych działań ratunkowych.

W tej trudnej chwili wszyscy czekają na dalsze informacje na temat stanu zdrowia chłopca oraz na decyzje lekarzy, które mogą okazać się kluczowe dla jego dalszego losu.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika