W Poznaniu, miasteczku bogatym w historię i tradycję, co roku odbywa się wyjątkowe wydarzenie. Łączy ono kulturę, pamięć o wybitnych postaciach oraz wspólnotę lokalną. „Wigilia ze Smoleniem”, nazwana tak na cześć niezapomnianego Bohdana Smolenia, od trzech lat stanowiła miejsce spotkania dla mieszkańców, którzy chętnie wspominali słynnego satyryka i aktora. Jednak w tym roku coś się zmieniło. W tym roku – Marzanna 2024.

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Przeczytaj również: Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu – milionowe zbiory wszystkich przez rewitalizację cyfrową

Marzanna 2024 – założenia akcji

Po raz pierwszy od trzech lat, po „Wigilii ze Smoleniem” nikt nie ukradł czapki i szalika z pomnika Bohdana Smolenia. Co się wydarzyło? Okazuje się, że organizatorzy postanowili wprowadzić nową tradycję, której celem jest nie tylko kontynuacja działań na cześć Bohdana Smolenia. To również integracja społeczności i hołd dla pamięci tego wyjątkowego człowieka.

Symboliczna akcja, którą nazwano „Marzanna 2024”, składa się z przekazania zimowej czapki i szalika Marzannie, postaci symbolizującej koniec zimy. Czapka i szalik, które przez lata zdobiły pomnik Bohdana Smolenia, teraz zostaną przekazane Marzannie, jako symboliczny gest powitania wiosny i pożegnania zimy. Ta inicjatywa ma również silne podłoże społeczne. Co więcej, organizatorzy postanowili zaangażować dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 107 w Poznaniu im. Arkadego Fiedlera, a także Ochotniczą Straż Pożarną Poznań-Głuszyna.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów – wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej.

Marzanna 2024 i Marsz dla wiosny

Głównym wydarzeniem „Marzanny 2024” będzie marsz dla wiosny, który odbędzie się 20 marca, rozpoczynając się przy pomniku Starego Marycha o godzinie 11:30 i kończąc na Skwerze Bohdana Smolenia. Tam odbędzie się ceremonia ubrania Marzanny w czapkę i szalik, połączona z symbolicznym spaleniem oraz powitaniem wiosny.

Bohdan Smoleń był postacią niezwykle ważną dla kulturalnego dziedzictwa Poznania i całej Polski. Jego wkład w rozwój kabaretu, sztuki filmowej oraz działalność filantropijną uczyniły go legendą, której pamięć trwa nadal. Pomnik Bohdana Smolenia, odsłonięty w czerwcu 2021 roku, stoi jako symbol jego dziedzictwa i wpływu na społeczność. Jego filantropijna działalność kontynuowana jest poprzez „Fundację Stworzenia Pana Smolenia”, którą założył.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach

Warto więc uczcić jego pamięć i kontynuować jego dzieło, a „Marzanna 2024” staje się kolejnym krokiem w tej drodze, łącząc w sobie tradycję, wspólnotę oraz hołd dla wiosny i wszystkiego, co przynosi nowe życie.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.