Działający zaledwie od początku lutego dziki SOR, czyli Szpital dla Osieroconych i Rannych Zwierząt, ma już swoje pierwsze sukcesy. Jednym z nich jest puszczyk, którego na początku marca strażnicy z Ekopatrolu zawieźli do tego specjalistycznego ośrodka. Dzięki profesjonalnej opiece, ptak stopniowo wraca do zdrowia. Co więcej, niedługo będzie można wypuścić go na wolność – poinformowała poznańska Straż Miejska.

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Przeczytaj również: „Jawnuta” – opera na platformie online

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Czym jest dziki SOR?

Od 1 lutego w Poznaniu działa „dziki SOR”, który stanowi ostoję dla cierpiących zwierząt. Tutaj, przy ulicy Św. Trójcy 22 na Wildzie, przyjmuje się zwierzęta, które potrzebują pomocy. Ponadto, po udzieleniu niezbędnej opieki, są one transportowane do specjalistycznego ośrodka pod Kościanem, gdzie mogą w pełni wyzdrowieć i powrócić do natury.

„Dziki SOR” jest pierwszym punktem pomocy dla nieoswojonych zwierząt w Poznaniu. Misję prowadzenia tego miejsca powierzono Fundacji Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Decyzję o utworzeniu takiego miejsca podjęto po zamknięciu punktu leczenia i rehabilitacji zwierząt dzikich na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz podkreślić swoje piękno? Zachęcamy do skorzystania z usług medycyna estetyczna Poznań. W ramach oferty: kwas hialuronowy poznań, peeling poznań i wiele więcej.

Dziki SOR uratował puszczyka!

Puszczyk, który trafił do „dzikiego SOR-u” w bardzo kiepskim stanie, został natychmiast objęty opieką. Po udzielonej pierwszej pomocy jego stan został ustabilizowany. Co więcej, kolejne etapy jego rekonwalescencji odbywają się teraz w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kościanie. Ptak coraz lepiej się czuje i odzyskuje siły. Już teraz potrafi samodzielnie pobierać pokarm i zdobywać go aktywnie. Ponadto, po jeszcze kilku tygodniach wzrostu i nauki samodzielności, Puszczyk będzie gotowy do powrotu do życia na wolności.

Sukces przypadku Puszczyka to jedno z wielu pozytywnych osiągnięć „dzikiego SOR-u”, który już teraz pełni istotną rolę w ochronie dzikich zwierząt w Poznaniu i okolicach.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika