Poznań, duma Wielkopolski, ponownie został uznany za „Samorząd Przyjazny Kobietom” podczas IV Ogólnopolskiego Forum Rad Kobiet w Piasecznie. To wyjątkowe wyróżnienie nie tylko potwierdza zaangażowanie miasta w poprawę jakości życia kobiet, ale również podkreśla dążenie do równości i inkluzji.

Przeczytaj również: Pasjonaci łowiectwa, strzelectwa i survivalu na targach Euro Target Show

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

„Samorząd Przyjazny Kobietom” – co to za wyróżnienie?

Organizatorzy plebiscytu, w tym Fundacja Ogólnopolski Strajk Kobiet i Europejskie Centrum Solidarności, pozytywnie ocenili wysiłki Poznania na rzecz kobiet. Badania przeprowadzone wśród wszystkich gmin w Polsce wykazały, że liczne inicjatywy i programy miejskie mające na celu wsparcie kobiet znalazły uznane miejsce w społeczności poznańskiej.

Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta, podkreślił wagę tego wyróżnienia. Podkreślając, że Poznań stawia sobie za cel stworzenie miasta dostępnego i przyjaznego dla wszystkich. W słowach prezydenta, „Poznań jest pełen silnych, odważnych i mądrych kobiet. Ich potrzeby muszą być zauważane, a prawa respektowane.”

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz podkreślić swoje piękno? Zachęcamy do skorzystania z usług medycyna estetyczna Poznań. W ramach oferty: kwas hialuronowy poznań, peeling poznań i wiele więcej.

„Samorząd Przyjazny Kobietom” – zasłużone wyróżnienie?

Warto przyjrzeć się programom i inicjatywom, które uczyniły Poznań wyjątkowym miejscem dla kobiet. Miasto wdrożyło szereg programów zdrowotnych i profilaktycznych specjalnie dedykowanych kobietom, obejmujących wsparcie w zakresie in vitro, pomocy dla kobiet w ciąży i noworodków, w tym wsparcie psychologiczne i materialne. Ponadto, miasto zapewnia bezpłatne środki higieny menstruacyjnej w szkołach oraz prowadzi programy profilaktyczne związane z takimi zagadnieniami jak osteoporoza i zakażenia wirusem HPV.

Nieustannie promując rozwój i aktywność kobiet, Poznań organizuje spotkania, konferencje oraz szkolenia dla tych, które pragną rozpocząć lub rozwijać własny biznes, a także dla kobiet zainteresowanych branżą IT. Funkcjonuje również pełnomocniczka ds. polityki równościowej, która nadzoruje i wspiera inicjatywy zmierzające do osiągnięcia równości płci.

Poznań podejmuje również akcje społeczne, takie jak „Poznanianki 2023”, mające na celu uhonorowanie i podkreślenie inspirujących kobiet w mieście. Prezydent Poznania podpisał również Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Potwierdzając zaangażowanie miasta w promowanie zasad równości i sprawiedliwości płciowej.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Podsumowanie

Wobec tego, Poznań staje się wzorcem miasta, gdzie prawa kobiet są nie tylko respektowane, ale również czynnie wspierane i promowane przez lokalne władze. To miejsce, gdzie każda kobieta może czuć się doceniona i wsparcie w realizacji swoich aspiracji życiowych.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.