W Poznaniu już wkrótce zostanie otwarty Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) na nowoczesnym poziomie, który stanie się wizytówką nie tylko miasta, ale i całego kraju. Planowane uroczyste otwarcie tej nowej placówki medycznej zaplanowano na czwartek, 4 kwietnia. Jest to przełomowy moment dla mieszkańców, ponieważ nowy SOR będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Ponadto, zapewni kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Przeczytaj również: Roztrzaskał auto na jednej z kamienic i uciekł – nietypowe wydarzenie na Jeżycach

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

SOR wyposażony w lądowisko dla helikopterów

Jedną z najbardziej imponujących cech tego nowego SOR-u jest lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na dachu. Co umożliwi szybki transport pacjentów w nagłych przypadkach. Ponadto, wnętrze SOR-u zaprezentuje się w nowoczesnym i funkcjonalnym stylu, aby zapewnić pacjentom komfort i skuteczną pomoc w sytuacjach zagrożenia życia.

Prof. dr hab. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, podkreśla, że nowy SOR będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu placówek nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Opóźnienie w otwarciu dało szansę na wyposażenie go w najnowszy sprzęt, co stanowi istotną przewagę w świadczeniu usług medycznych.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Kiedy SOR przyjmie pierwszych pacjentów?

Choć uroczyste otwarcie planowane jest na 4 kwietnia, przyjęcie pierwszych pacjentów rozpocznie się dopiero w czerwcu. Jednakże, sam fakt istnienia tak nowoczesnego SOR-u wzbudza nadzieję na szybką i skuteczną pomoc dla wszystkich potrzebujących.

Projekt budowy nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego został zainaugurowany 28 lipca 2021 roku. Nowy obiekt, o imponującej powierzchni 45 tysięcy metrów kwadratowych, będzie integrował działalność medyczną różnych oddziałów. Zapewniając kompleksową opiekę na najwyższym poziomie.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

To również oddziały szpitalne

W ramach tej inwestycji planowane jest również utworzenie nowoczesnych centralnych bloków operacyjnych z 15 salami operacyjnymi oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Te dodatkowe udogodnienia będą stanowiły wsparcie zarówno dla SOR-u, jak i innych oddziałów szpitalnych. Zapewniając pacjentom kompleksową i skuteczną opiekę medyczną.

Otwarcie nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Poznaniu z pewnością stanowi krok naprzód w dziedzinie opieki zdrowotnej. Jest to również doskonały przykład na to, jak inwestycje w infrastrukturę medyczną mogą przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców i zapewnić im bezpieczeństwo w nagłych sytuacjach zdrowotnych.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika