Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W coraz większym stopniu dążąc do promowania równości i integracji. W tym kontekście, wydarzenia sportowe, takie jak coroczny Bieg na TAK, organizowany przez Stowarzyszenie Na Tak z Poznania, stają się nie tylko okazją do rywalizacji, ale także manifestacją wartości, takich jak równość, akceptacja i integracja.

Przeczytaj również: Pyrkon 2024 – zbliża się festiwal fantastyki

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Bieg na TAK – cel

Celem Biegu Na Tak jest promowanie aktywności fizycznej oraz stworzenie warunków dla równego startu dla wszystkich uczestników. Niezależnie od wieku, zajęcia czy stopnia sprawności fizycznej. Ponadto, to wydarzenie, które przekracza granice różnic i stereotypów, mobilizując społeczność do wspólnego działania.

XIII edycja Biegu Na Tak, która odbędzie się 6 kwietnia 2024 roku na terenie Toru Regatowego Malta, kontynuuje tę tradycję. Zapewniając możliwość startu zarówno osobom z niepełnosprawnościami, jak i pełnosprawnym biegaczom, na tych samych zasadach. Co więcej, to wyjątkowy moment, w którym bariery ustępują miejsca determinacji i wspólnej pasji do sportu.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Bieg na TAK związany ze społeczną pomocą

Nie bez znaczenia jest również wsparcie społeczności, które pozwala na organizację tego typu inicjatyw. Jedną z form wsparcia jest przekazanie 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia Na Tak. To umożliwia kontynuację ich działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Stowarzyszenie Na Tak, działające od ponad 30 lat, to nie tylko organizator Biegu Na Tak, ale także niezawodne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i ich rodzin. Poprzez swoje placówki, takie jak Poradnia Rozwojowa dla Dzieci i Młodzieży „Jaskółka” czy Społeczna Szkoła Podstawowa „Zakątek”, stowarzyszenie zapewnia kompleksową pomoc na każdym etapie życia podopiecznych. Umożliwiając im rozwój, samorealizację i integrację społeczną.

Poprzez różnorodne działania, takie jak zajęcia taneczne, teatralne czy udział w Klubie Olimpiad Specjalnych, Stowarzyszenie Na Tak umożliwia osobom z niepełnosprawnościami odkrywanie swoich talentów, rozwijanie umiejętności oraz pokonywanie własnych ograniczeń.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Zachęcamy do udziału!

Jeśli więc szukasz nie tylko sportowej rywalizacji, ale również możliwości wsparcia wartości równościowych i integracji społecznej, XIII Bieg Na Tak jest idealną okazją do działania. Dołącz do wspólnej drogi ku lepszemu, bardziej otwartemu i równościowemu społeczeństwu. Dając swoje wsparcie oraz uczestnicząc w wydarzeniu, które nie tylko inspiruje, ale także przyczynia się do budowania lepszego jutra dla wszystkich.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika