Pyrkon, jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie fantastyki, powraca w 2024 roku. Obiecując niezapomnianą dawkę atrakcji dla miłośników Gwiezdnych Wojen, kina fantastycznego oraz szeroko pojętej kultury pop. Nadchodząca edycja festiwalu, która odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, zapowiada się niezwykle ekscytująco. Zwłaszcza dzięki udziałowi renomowanego reżysera Xawerego Żuławskiego.

Przeczytaj również: Poznań Motor Show. Największe targi motoryzacyjne w Europie Wschodniej

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Xawery Żuławski gościem specjalnym na Pyrkon 2024

Xawery Żuławski, znany polski twórca filmowy, dołączy do grona wyjątkowych gości Pyrkonu 2024. Jego niekonwencjonalne podejście do kina fantastycznego oraz najnowsze dzieło, „Apokawixa”, przyciągają uwagę fanów sztuki filmowej. Na festiwalu będzie miała miejsce okazja do osobistego spotkania z reżyserem „Mowy ptaków”. Co na pewno spotka się z gorącym przyjęciem entuzjastów kina.

Oprócz tego, w ramach Pyrkonu 2024, powstanie specjalna strefa poświęcona uniwersum Star Wars, oferując od prelekcji po wystawy, niezapomniane spotkania z pasjonatami sagi filmowej oraz unikalne atrakcje. Wioska Star Wars oraz obecność zagranicznego gościa to tylko niektóre z zaplanowanych wydarzeń.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Pyrkon będzie obfitował w debaty i warsztaty

Jednak Pyrkon to nie tylko świat fantastyki filmowej, ale także przestrzeń do dyskusji na tematy aktualne i istotne dla społeczności. W tym roku festiwal zawiera w swoim programie spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w Internecie, prowadzone przez Marcina Maja, redaktora portalu Niebezpiecznik.pl. Maj, będący ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i cyberprzestępczości, podzieli się swoją wiedzą na temat zapewnienia bezpieczeństwa online.

Nie brakuje także nietypowych punktów programu, takich jak „Przystanek w Ciemności”, której celem jest przedstawienie życia osób niewidomych oraz słabowidzących. W ramach tego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć codzienności niewidomych przewodników, a także zanurzyć się w świecie, gdzie zmysł dotyku i słuchu stają się kluczowe.

Oprócz tego, na festiwalu zaplanowano różnorodne atrakcje, takie jak spektakl, który pobudzi wszystkie zmysły oprócz wzroku oraz prezentację pracy psów przewodników, które codziennie pomagają osobom niewidomym.

Pyrkon 2024 obiecuje także bogate doświadczenie dla miłośników literatury, zapraszając takich autorów jak Radek Rak, Agnieszka Miela i Ewa Kassala. Warsztaty animacji poklatkowej oraz prelekcje na temat ukrytych skarbów to tylko niektóre z wielu propozycji festiwalu.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Kiedy i gdzie?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na XXII edycję Festiwalu Fantastyki Pyrkon, która odbędzie się od 14 do 16 czerwca 2024 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 50 tysięcy uczestników, a tegoroczna obiecuje jeszcze większe wrażenia i niezapomniane przeżycia.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika