W obliczu coraz wyższych cen mieszkań w polskich miastach, coraz więcej osób zastanawia się, czy nie warto rozejrzeć się po podmiejskich lokalizacjach w poszukiwaniu bardziej przystępnych cen mieszkania. Trend ten jest szczególnie zauważalny w okolicach Poznania, gdzie ceny mieszkań wciąż rosną, a kupujący szukają alternatyw poza granicami miasta.

Przeczytaj również: Nowe zasady korzystania z hulajnóg i rowerów na minuty

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Czy mieszkania są tańsze pod miastem?

Według danych z lutego bieżącego roku, średnia cena metra kwadratowego nowego mieszkania w Poznaniu wynosiła około 12 669 zł. To cena, która często przekracza możliwości finansowe wielu kupujących. W rezultacie coraz więcej osób decyduje się na poszukiwanie mieszkań w podmiejskich lokalizacjach, gdzie ceny gruntów są niższe, a średnia cena metra kwadratowego wynosi około 8 196 zł. Oznacza to różnicę na poziomie około 4 tys. złotych za metr kwadratowy.

Marek Wielgo, wyjaśnia tę różnicę mówiąc o kluczowym znaczeniu podaży i ceny gruntów w okolicach dużych miast. Ponadto, w podmiejskich lokalizacjach dominuje segment rynku mieszkaniowego, który jest bardziej przystępny cenowo, w przeciwieństwie do miast, gdzie często dominują drogie mieszkania premium.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Mieszkania – oferty deweloperów

Choć podmiejskie lokalizacje mogą być atrakcyjniejsze cenowo, oferta mieszkań wciąż pozostaje niższa niż w samym Poznaniu. Według danych z portalu RynekPierwotny.pl, w okolicach Poznania dostępnych jest ponad tysiąc mieszkań, podczas gdy w samym mieście jest ich ponad 5,6 tysiąca. Jednak w ostatnich miesiącach można zauważyć wzrost oferty zarówno w mieście, jak i poza jego granicami.

Dla osób poszukujących bardziej przystępnych cen, zakup mieszkania w lokalizacji podmiejskiej może być rozwiązaniem. Warto zauważyć, że według danych, aż 79% ofert deweloperów w podpoznańskich miejscowościach oferuje mieszkania z ceną metra kwadratowego poniżej 9 tys. złotych. Dla porównania, w samym Poznaniu niemal z cudem można znaleźć mieszkanie w tak atrakcyjnej cenie.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Podsumowanie

Podsumowując, choć ceny mieszkań w Poznaniu ciągle rosną, istnieje alternatywa w postaci podmiejskich lokalizacji, gdzie ceny są bardziej przystępne. Jednak decyzja o zakupie mieszkania powinna być zawsze dobrze przemyślana, biorąc pod uwagę różne czynniki, takie jak lokalizacja, dostępność komunikacyjna oraz własne preferencje i możliwości finansowe.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika.