W Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Poznaniu zakończył się XLIII Wojewódzki Turniej Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej, przyciągając rekordową liczbę uczestników i podkreślając niegasnące zainteresowanie czytaniem i pisaniem wśród młodzieży. Kto wygrał białe pióra?

Przeczytaj również: Poznański florecista w drodze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Białe Pióra rozdane

Tegoroczna edycja turnieju, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń literackich dla dzieci i młodzieży w Wielkopolsce, zgromadziła imponującą liczbę 333 uczestników z 121 szkół. To dowód na to, że w dobie technologii i mediów społecznościowych młodzi ludzie nadal odnajdują radość w tworzeniu literatury.

W kategorii poezji, największe wyróżnienie wśród uczniów klas piątych i szóstych zdobyła Iga Jaszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Przygodzicach. Natomiast, w starszej grupie wiekowej najlepszy wiersz napisała Natalia Rzyska ze Szkoły Podstawowej nr 61 w Poznaniu.

W konkursie prozatorskim, zwyciężyła Zofia Chmiel ze Szkoły Podstawowej nr 62 w Poznaniu. Podczas gdy Filip Marszałkowski ze Szkoły Podstawowej w Czerniejewie okazał się najlepszym autorem w starszej grupie wiekowej.

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz podkreślić swoje piękno? Zachęcamy do skorzystania z usług medycyna estetyczna Poznań. W ramach oferty: kwas hialuronowy poznań, peeling poznań i wiele więcej.

Inicjatywa promująca czytanie i pisanie

Gala finałowa, podczas której nagrodzone teksty zostały zaprezentowane przez aktorów, była momentem pełnym emocji i radości. Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Poznaniu, Marian Toporski, podkreślił znaczenie turnieju jako inicjatywy promującej czytanie i pisanie wśród młodzieży.

Turniej, objęty patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, jest kontynuacją hołdu dla pomysłodawczyni imprezy, Ewy Gajowieckiej. Jury, złożone z doświadczonych polonistek i poetek, takich jak Emilia Hirsch, Magdalena Pocgaj i Bogna Wiczyńska, miało niezwykle trudne zadanie, wybierając spośród talentów literackich młodych Polaków.

Zależy Ci na tym, aby uzupełnić braki w swoim uzębieniu? Rekomendujemy usługi dentysta Poznań, w ramach których wykonasz protezy poznań, most całkowity poznań i wiele więcej

Podsumowanie

XLIII Wojewódzki Turniej Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej nie tylko celebruje kreatywność i talent młodzieży, ale także inspiruje kolejne pokolenia do odkrywania magii czytania i pisania, które – jak dowodzi ta impreza – nie zamiera.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika