W maju br. Poznań stanie się mekką dla miłośników kina dokumentalnego, gdyż po raz piąty z rzędu zagoszczą tam najnowsze produkcje z całego świata podczas Millennium Docs Against Gravity. To niezwykle prestiżowy festiwal filmów dokumentalnych. Uznawany za największy tego typu w Polsce, który od lat przyciąga uwagę zarówno publiczności, jak i środowiska filmowego.

Przeczytaj również: Polska na czele walki z cyberprzestępczością. Analiza sytuacji na kongresie INSECON

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Kiedy odbędzie się festiwal filmów dokumentalnych?

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 10 do 19 maja. Głównym miejscem wyświetlania filmów będzie legendarne Kino Muza. To właśnie tam widzowie będą mieli okazję zanurzyć się w ponad 50 produkcjach dokumentalnych. Prezentujących różnorodne tematy z dziedziny socjologii, polityki, kultury oraz sportu.

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz podkreślić swoje piękno? Zachęcamy do skorzystania z usług medycyna estetyczna Poznań. W ramach oferty: kwas hialuronowy poznań, peeling poznań i wiele więcej.

Festiwal filmów dokumentalnych wyłoni zwycięzców!

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń festiwalu jest konkurs główny, w którym zaprezentuje się 12 najbardziej znaczących produkcji z ostatnich miesięcy. Wśród nich znajdują się filmy, które już zdobyły uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych, takich jak Berlinale, Sundance czy Wenecja. Tytuły te będą rywalizować o prestiżową nagrodę Grand Prix festiwalu, ufundowaną przez Bank Millennium.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań,proteza poznań

Jakie filmy w repertuarze?

Jednym z filmów, którym należy się szczególna uwaga, jest „Sugarcane” w reżyserii Juliana Brave’a NoiseCata i Emily Kassie, opowiadający o rdzennych mieszkańcach kanadyjskiego rezerwatu Sugarcane. Kolejnym wartym uwagi tytułem jest „Ibelin” w reżyserii Benjamina Ree. Przedstawia on historię młodego norweskiego gracza, który zmarł na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Jednakże, pozostawił swoim rodzicom dostęp do swojego życia w sieci.

Konkursowa oferta festiwalu obejmuje również „Nie chcemy innej ziemi” w reżyserii Basela Adra, Hamdana Ballala, Yuvala Abrahama i Rachel Szor, oraz „Ścieżkę dźwiękową zamachu stanu” w reżyserii Johana Grimonpreza, poruszający temat muzyków świadomych swojego wykorzystywania przez swój własny kraj.

Warto również zwrócić uwagę na polskie produkcje, które również będą miały swoje miejsce na festiwalowej scenie. „Ostatnia wyprawa” Elizy Kubarskiej opowiada historię Wandy Rutkiewicz, pierwszej kobiety na najwyższych szczytach ziemi, natomiast „Las” Lidii Dudy przenosi nas do historii Asi i Marka, którzy po studiach kupili stary dom w Puszczy Białowieskiej, gdzie pewnego dnia pojawiają się Uchodźcy.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Podsumowanie

Oprócz konkursu głównego, festiwal będzie również okazją do przyznania Nagrody Wolności, którą otrzyma film najbardziej broniący wartości wolności. Decyzję w tej kategorii podejmie jury w składzie: Ewa Ewart, Agnieszka Jankowiak-Maik i Klaudiusz Chrostowski, a zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 3 tysięcy euro.

Millennium Docs Against Gravity to nie tylko festiwal filmowy, ale także platforma do dyskusji, refleksji i odkrywania nowych spojrzeń na świat. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle obiecująco, oferując widzom bogactwo tematów i emocji. Poznań znów staje się stolicą kina dokumentalnego, zapraszając wszystkich do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Jesteś zainteresowany pozyskiwaniem energii z naturalnych procesów? Zależy Ci na oszczędności, a przy tym ochronie środowiska? Skontaktuj się z Energonautami. To specjaliści biegle poruszający się w świecie energii!