Ruszył kolejny program mieszkaniowy w Poznaniu pod nazwą „POZnań – i zamieszkaj”. Tym razem miasto, we współpracy z Poznańskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, oferuje możliwość wynajęcia mieszkań na Strzeszynie. Nabór wniosków rozpoczął się 15 kwietnia i potrwa do końca maja.

Przeczytaj również: Przewrót w Lechu Poznań. Czy Rumak odchodzi?

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Jakie założenia ma ten program mieszkaniowy?

Projekt zakłada budowę 353 mieszkań w okolicach ulic Zawackiej i Cegłowskiej na Strzeszynie. Co więcej, pierwsze lokale będą gotowe do odbioru już w czwartym kwartale 2025 roku. Powierzchnia mieszkań będzie wahać się od 30 do 67 metrów kwadratowych.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Do kogo kierowany jest program mieszkaniowy?

Kto może ubiegać się o takie mieszkanie? Aby móc wziąć udział w programie, kandydaci muszą spełnić określone kryteria. W 2023 roku średni miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie może być niższy niż 2 779,77 zł dla gospodarstwa jednoosobowego i 1 985,55 zł dla gospodarstwa wieloosobowego. Dodatkowo, osoby zainteresowane nie mogą posiadać innego mieszkania w Poznaniu. W przypadku posiadania innego lokum, konieczne jest zobowiązanie się do jego zbycia przed podpisaniem umowy najmu.

Wnioski są oceniane na podstawie różnych kryteriów, a punktacja decyduje o kolejności przydziału mieszkań. Jednakże, nawet osoby z zerowym wynikiem punktacji mogą zostać uwzględnione na liście kandydatów.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Jak złożyć wniosek?

Jak złożyć wniosek? Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym jest elektroniczne przesłanie za pośrednictwem platformy ePUAP. Drugą opcją jest osobiste złożenie wniosku w Biurze Spraw Lokalowych UMP przy ul. Matejki 50. Istnieje także możliwość przesłania dokumentów pocztą.

Program mieszkaniowy „POZnań – i zamieszkaj” stanowi szansę dla osób poszukujących taniego mieszkania w Poznaniu. Nabór wniosków trwa do końca maja, dlatego osoby zainteresowane powinny jak najszybciej złożyć swoje dokumenty, aby mieć szansę na skorzystanie z tej możliwości.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika