W ostatnich latach, coraz większą uwagę poświęca się ekologicznym inicjatywom mającym na celu ochronę środowiska. W ramach tego trendu, Miasto Poznań ogłosiło swoje najnowsze przedsięwzięcie: dofinansowanie dla mieszkańców chcących zbierać i wykorzystywać wodę deszczową. Decyzja ta, podjęta na wtorkowej sesji radnych, ma na celu wspieranie praktyk proekologicznych oraz zmniejszenie obciążenia kanalizacji deszczowej. Kto zyska przez akcję zbierania deszczówki?

Przeczytaj również: Program mieszkaniowy „POZnań – i zamieszkaj”: Nowa szansa na tanie mieszkania

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Dofinansowania na instalację systemów do zbierania deszczówki

Zgodnie z nowymi przepisami, mieszkańcy Poznania, zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy czy instytucje, będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na instalację systemów do zbierania deszczówki. Nabór do programu rozpocznie się w połowie maja, a wsparcie będzie obejmować nawet do 80% kosztów związanych z montażem takich systemów.

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, podkreślił znaczenie tego przedsięwzięcia w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi oraz poprawy lokalnego środowiska. Wprowadzenie programu dofinansowania ma zachęcić mieszkańców do bardziej ekologicznych praktyk oraz przyczynić się do odciążenia sieci wodociągowej.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Kto może otrzymać dofinansowanie na zbieranie deszczówki?

W ramach programu, dofinansowanie będzie dostępne również dla wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni oraz właścicieli działek w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Wspólnoty mieszkaniowe będą mogły otrzymać do 50 tysięcy złotych, natomiast pozostali wnioskodawcy do 6 tysięcy złotych.

Pieniądze z dotacji mogą być przeznaczone na zakup materiałów, montaż oraz budowę systemów do zbierania i wykorzystywania wody deszczowej. Dodatkowo, istnieje możliwość otrzymania wsparcia na modernizację już istniejących rozwiązań. Całkowity budżet przeznaczony na ten cel wynosi milion złotych, a decyzja o przyznaniu dofinansowania będzie opierała się na kolejności zgłoszeń.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Podsumowanie

Inicjatywa Miasta Poznania stanowi kolejny krok w kierunku promowania praktyk proekologicznych oraz wspierania innowacyjnych rozwiązań mających na celu ochronę środowiska. Dofinansowanie dla zbierania deszczówki nie tylko przyniesie korzyści ekologiczne, ale także ekonomiczne dla mieszkańców, przyczyniając się do oszczędności wody i zmniejszenia kosztów eksploatacji.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.