Mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych w Poznaniu dokonali wyboru zasad Spółdzielczej Strefy Parkowania (SSP) poprzez udział w ankiecie. Frekwencja wyniosła 38 proc., co świadczy o zaangażowaniu społeczności w kształtowanie przyszłych regulacji dotyczących parkowania. Jakie będą zasady parkowania?

Przeczytaj również: Pokazy lotnicze powracają do Poznania – SempAIR Optimi Show

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.

Zasady parkowania związane z obowiązywaniem stref

W kwietniu spółdzielnia przygotowała ankietę, w której mieszkańcy mieli do wyboru trzy warianty SSP. Spośród nich największe poparcie zyskał wariant nr 3, zakładający obowiązywanie strefy przez 24 godziny przez 6 dni w tygodniu, z darmowym parkowaniem w niedziele, święta oraz jedną godziną dziennie od poniedziałku do soboty.

Zasady uprawniające mieszkańców do bezpłatnego parkowania są zróżnicowane w zależności od posiadanej liczby samochodów. Osoby posiadające 2 pojazdy mają możliwość uzyskania 2 upoważnień na mieszkanie, podczas gdy posiadacze jednego pojazdu otrzymują jedno upoważnienie. Osoby bez samochodu nie mogą oczywiście parkować. Dodatkowo, istnieje opcja zakupu płatnych abonamentów dla osób posiadających więcej niż 2 samochody.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Zasady parkowania – co z opłatami?

Dla osób spoza spółdzielni obowiązuje opłata w wysokości 5 zł za godzinę parkowania, jednak goście mieszkańców mają możliwość skorzystania z 10 godzin rabatowych w miesiącu po cenie 1 zł za godzinę. Planuje się również wprowadzenie aplikacji mobilnej ułatwiającej zarządzanie parkingiem.

Decyzja o wprowadzeniu SSP nie została jeszcze ostatecznie podjęta. Mieszkańcy zostaną ponownie zapytani o swoje preferencje w drugiej ankiecie.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Jakie rozwiązanie będzie optymalne?

Ireneusz Schiller, prezes zarządu spółdzielni, podkreśla dwuetapowy proces podejmowania decyzji w sprawie SSP, który uwzględnia zdanie wszystkich mieszkańców spółdzielni oraz mieszkańców poszczególnych osiedli. Celem jest znalezienie optymalnych rozwiązań uwzględniających potrzeby społeczności lokalnej.

Spółdzielnia informuje, że zwiększona liczba samochodów na parkingach wynika między innymi z likwidacji darmowego parkingu w CH Posnania, otwarcia trasy kórnickiej i Górnego Tarasu Rataj oraz bliskości wspólnot mieszkaniowych na terenie okolicznych ulic.

Mimo wyzwań związanych z brakiem miejsc postojowych, spółdzielnia podkreśla konieczność dalszych działań mających na celu poprawę dostępności parkingów dla mieszkańców.

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.