Poznań szykuje się na powrót widowiskowych pokazów lotniczych, które odbędą się na terenie wojskowej bazy lotniczej w Krzesinach. Impreza, znana jako SempAIR Optimi Show, przyciągnie miłośników lotnictwa z całej Polski już 18 i 19 maja. Wydarzenie zapowiada się jako spektakularne, pełne emocji i adrenaliny pokazy statków powietrznych oraz sprzętu wojskowego.

Przeczytaj również: Poznański program dofinansowań Kawka Bis

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Historyczne obchody i nowa lokalizacja

Piątkowa konferencja z udziałem płk. pil. Łukasza Piątka z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach ujawniła, że tegoroczna edycja imprezy ma szczególny wymiar. Będzie to obchód 70. rocznicy istnienia bazy lotniczej. Ponadto, wspólnie z prezesem Ławicy, Grzegorzem Bykowskim, zdecydowano o połączeniu obchodów z 111. rocznicą powstania Ławicy jako najstarszego działającego cywilnego lotniska w Polsce. To wyjątkowe połączenie rocznic spowodowało przeniesienie imprezy z Ławicy na Krzesiny.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

SempAIR Optimi Show. Ciekawostki dla fanów lotnictwa

Grzegorz Bykowski, wiceprezes poznańskiej Ławicy, podkreśla, że choć samoloty cywilne są wygodne, to prawdziwą atrakcją są wszystkie ciekawe maszyny dostępne na terenie bazy w Krzesinach. Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP, dodaje, że po sukcesie pierwszego airshow w Poznaniu w 2015 roku, teraz organizatorzy powracają z jeszcze większymi planami.

Impreza obfitować będzie w pokazy statków lotniczych zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Wśród uczestników znajdą się m.in. ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny, F-16 Tiger DEMO Zespół Akrobacyjny ORLIK, M – 346 Bielik oraz imponujący samolot Hercules C-130. Dynamiczne pokazy na ziemi zaprezentują sprzęt wojskowy, w tym czołg Abrams, haubicę samobieżną KRAB oraz wyrzutnię artyleryjską WR – 40 LANGUSTA.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

SempAIR Optimi Show. Niepowtarzalna okazja dla miłośników sprzętu wojskowego

SempAIR Optimi Show będzie nie tylko widowiskiem dla fanów lotnictwa, ale również okazją do zaprezentowania sprzętu wojskowego i uzbrojenia używanego przez Wojsko Polskie. Na miejscu pojawią się m.in. samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, makieta wyrzutni plot STRZELEC oraz samochód opancerzony Oshkosh M-ATV. Również Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu oraz Komenda Miejska Policji w Poznaniu zaprezentują sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Informacje praktyczne i bilety

Sprzedaż biletów na wydarzenie już wystartowała. Jednakże liczba miejsc jest mocno ograniczona – dostępnych jest jedynie 10 tysięcy biletów na każdy z dwóch dni pokazowych. Bilety można nabyć wyłącznie przez internet. Ich cena wynosi 40 zł, obejmując również przejazd pociągiem z dworca głównego w Poznaniu prosto na lotnisko w Krzesinach. Dla tych, którzy preferują podróż samochodem, istnieje możliwość zakupu biletu wraz z miejscem parkingowym za 200 zł. Należy pamiętać, że na teren bazy wojskowej nie będą wpuszczane osoby przybywające pieszo.

SempAIR Optimi Show obiecuje być niezwykłym wydarzeniem dla fanów lotnictwa oraz entuzjastów techniki wojskowej. Dla wszystkich zainteresowanych, więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.