W najnowszym rankingu „Rankingu Rzetelności Konsumentów” przygotowanym przez Krajowy Rejestr Długów oraz Rzetelna Firma, mieszkańcy Wielkopolski nie stanęli na podium, ale ich sumienność w spłacie zobowiązań finansowych nie przeszła niezauważona.

Przeczytaj również: Tramwaj przy Okrąglaku – rozwiązanie konfliktu

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Ranking rzetelności konsumentów – podział na województwa

Według danych z raportu, najczęściej swoje zobowiązania finansowe spłacają w terminie mieszkańcy województwa podkarpackiego, a największe trudności z terminową spłatą długów mają mieszkańcy województwa śląskiego. To istotne spostrzeżenia z najnowszej edycji rankingu, która ocenia, którzy konsument są najbardziej rzetelnymi w regulowaniu zobowiązań finansowych.

Najwyższe miejsca w rankingu zajęły mieszkańcy województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Co ciekawe, w porównaniu do poprzedniego roku, liderem stało się województwo podkarpackie, zastępując na szczycie poprzedniego lidera, czyli województwo małopolskie.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Ranking rzetelności konsumentów – jak poradzili sobie mieszkańcy Wielkopolski?

Mieszkańcy Wielkopolski, podobnie jak ci z województw podlaskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, są określani jako „sumienni w regulowaniu zobowiązań”. Natomiast ostatnie miejsce w rankingu zajęło województwo śląskie.

Adam Łącki, prezes KRD, zaznacza, że wartość zadłużenia przypadająca na konkretny region niekoniecznie odzwierciedla rzetelność płatniczą jego mieszkańców. Kluczowe jest przeliczenie długu na 1000 mieszkańców, uwzględnienie średniej wartości zaległości statystycznego dłużnika oraz odsetka osób zadłużonych wśród wszystkich mieszkańców, aby właściwie ocenić poziom rzetelności finansowej w danym regionie.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Podsumowanie

Ranking został opracowany biorąc pod uwagę łączny dług w każdym województwie w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, średnią wartość zaległości statystycznego dłużnika w każdym z regionów oraz wielkość odsetka osób zadłużonych wśród wszystkich mieszkańców. To kompleksowe podejście pozwala na bardziej precyzyjną ocenę rzetelności płatniczej w poszczególnych regionach.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.