W trakcie Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND oraz Środkowoeuropejskiego Forum Dekarbonizacji NetZero, które odbyły się w Poznaniu od 24 kwietnia, wodór stał się gwiazdą nie tylko polskiego, ale i europejskiego sektora energetycznego. Dyskusje podczas tych wydarzeń skupiały się na dwóch kluczowych zagadnieniach: dekarbonizacji oraz rozwoju gospodarki wodorowej.

Przeczytaj również: Międzynarodowe Targi Poznańskie – siedem ważnych imprez targowych w Poznaniu.

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Wodór a bezpieczeństwo energetyczne

Polska stoi obecnie przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego oraz dywersyfikacji źródeł energii. Jednym z głównych kierunków rozwoju jest zwiększenie udziału energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii (OZE). Warto jednak zauważyć, że cele globalne wymagają lokalnych działań. Natomiast, regionalne inicjatywy mogą odegrać kluczową rolę w procesie dekarbonizacji i poszukiwaniu alternatywnych źródeł energii.

Marszałek województwa wielkopolskiego, Marek Woźniak, podkreśla, że troska o zeroemisyjność i zielona wizja Unii Europejskiej nie są szaleństwem. Są niezbędnymi krokami w walce ze zmianami klimatycznymi. Forum Technologii Wodorowych H2POLAND stanowi platformę do wymiany eksperckiej wiedzy. Łącząc administrację rządową, samorząd terytorialny, biznes oraz naukę w poszukiwaniu nowoczesnych, ekologicznych technologii.

Zależy Ci na tym, aby uzupełnić braki w swoim uzębieniu? Rekomendujemy usługi dentysta Poznań, w ramach których wykonasz protezy poznań, most całkowity poznań i wiele więcej

Wodór? Potrzebna dekarbonizacja

Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP, zaznacza, że dekarbonizacja jest nie tylko kwestią ochrony środowiska, ale także ma istotny wpływ na konkurencyjność gospodarki. Dlatego też do programu zostały włączone targi #NetZeroForum, poświęcone technologiom dekarbonizacyjnym.

Transformacja energetyczna, zgodnie z priorytetami rządu polskiego, staje się kluczowym elementem polityki energetycznej. Ignacy Niemczycki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, podkreśla znaczenie wodoru w tej transformacji, jako czynnika niezbędnego dla zielonego rozwoju zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej.

Warto również zwrócić uwagę na Szczyt Dolin Wodorowych, który prezentuje projekty na dużą skalę, integrując wszystkie etapy produkcji, magazynowania, transportu i wykorzystania wodoru w jednym miejscu. Projekty te, które znalazły się na szczycie agendy Komisji Europejskiej, otrzymują wsparcie finansowe z programu REPowerEU oraz Partnerstwa na Rzecz Czystego Wodoru, co stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju energetycznego w Europie.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Podsumowanie

Podsumowując, wodór staje się kluczowym elementem wielkiej transformacji energetycznej, a inicjatywy takie jak Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych i Forum Dekarbonizacji NetZero są krokiem naprzód w budowaniu ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika