Rada Miasta Poznania podjęła decyzję, która ma na celu wsparcie finansowe rodziców dzieci uczęszczających do żłobków niepublicznych, które nie otrzymały dotacji w ostatnim konkursie ofert. Nowe przepisy mają zabezpieczyć ciągłość opieki dla najmłodszych mieszkańców miasta, w oczekiwaniu na wprowadzenie ustawy „Aktywny rodzic”. Kto dofinansuje żłobki niepubliczne?

Przeczytaj również: ZTM przeprowadził analizę liczby pasażerów

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Żłobki niepubliczne – szczegóły nowej uchwały

Na ostatniej sesji Rady Miasta Poznania, która odbyła się 9 lipca, zatwierdzono uchwałę wprowadzającą wsparcie finansowe w wysokości 500 zł miesięcznie na dziecko. Jednakże, świadczenie to będzie przekazywane bezpośrednio na konto podmiotu prowadzącego żłobek. Ponadto, ma obowiązywać od 1 lipca do 30 września 2024 roku. Warunkiem uzyskania wsparcia jest posiadanie umowy o opiekę dziecka w żłobku, który nie otrzymał dofinansowania w ostatnim konkursie ofert ogłoszonym przez Prezydenta Miasta Poznania w marcu 2024 roku.

Komponujesz domową biblioteczkę? Sprawdź ofertę – regał na książki

Żłobki niepubliczne – kto może skorzystać ze wsparcia?

Prawo do świadczenia przysługuje rodzicom, opiekunom faktycznym oraz prawnym, którzy spełniają następujące warunki:

  • Mieszkają w Poznaniu.
  • Rozliczyli podatek dochodowy w Poznaniu za rok 2023.
  • Posiadają ważną umowę o opiekę dziecka w żłobku niepublicznym, który nie został dofinansowany w konkursie ofert.

Aby złożyć wniosek o przyznanie świadczenia, rodzice muszą dostarczyć kopię umowy z żłobkiem. Ponadto, dokumenty potwierdzające opłacenie podatku dochodowego w Poznaniu za rok 2023.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Przyszłość wsparcia dla rodziców

Nowe przepisy ustawy „Aktywny rodzic” mają wejść w życie od 1 października 2024 roku. Przewidują one dodatkowe świadczenia dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobków. Planowane jest dalsze wsparcie finansowe, które ma zachęcać rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu żłobka.

Problem z samochodem? Potrzebujesz profesjonalnej pomocy. Sprawdź: Mechanik samochodowy Poznań

Podsumowanie

Decyzja Rady Miasta Poznania o przyznaniu wsparcia finansowego dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobków niepublicznych jest krokiem ku zabezpieczeniu ciągłości opieki najmłodszych mieszkańców miasta. Wprowadzenie tymczasowego świadczenia do końca września 2024 roku ma na celu ułatwienie rodzicom utrzymania dzieci w żłobkach, które nie otrzymały wsparcia w ostatnim konkursie ofert. Oczekuje się, że nowe przepisy „Aktywny rodzic” będą kolejnym krokiem w zapewnieniu stabilności i wsparcia dla rodzin w Poznaniu.