Coroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń charytatywnych w Polsce. Organizowany przez Fundację WOŚP, finał ma na celu zebranie środków na pomoc najbardziej potrzebującym. 32. edycja tego wyjątkowego wydarzenia odbędzie się 28 stycznia 2024 roku, z wieloma miastami w Polsce biorącymi udział w zbiórce publicznej.

Przeczytaj również: Tragedia w fabryce mebli. 18-latek stracił obie nogi

Cel 32. Finału WOŚP: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

Mottem tegorocznego finału jest „Tu wszystko gra OK!”, a głównym celem jest wsparcie dziedziny pulmonologii. W związku z tym Fundacja WOŚP planuje zakupić specjalistyczny sprzęt dla oddziałów pulmonologicznych dedykowany zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Wiadomości Poznań – rzetelne źródło informacji

Pierwszy milion zadeklarowany na 41 dni przed finałem WOŚP

Już 41 dni przed wielkim finałem udało się zadeklarować pierwszy milion złotych na koncie zbiórki dedykowanej sprzętowi dla pulmonologii. Dokładna kwota wynosiła imponujące 1 108 427 złotych. To zaledwie wstęp do ogromnej sumy, którą organizatorzy mają nadzieję zebrać podczas finału.

Planowany zakup sprzętu pulmonologicznego

Fundacja WOŚP planuje przeznaczyć zebrane środki na zakup sprzętu dla różnych dziedzin pulmonologii. Wśród planowanych zakupów znajdują się m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne do diagnostyki obrazowej. Ponadto, polisomnografy i przenośne spirometry do diagnostyki czynnościowej, a także systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy do diagnostyki endoskopowej.

Włączenie 1685 Sztabów, w tym 101 poza granicami Polski

W 32. Finale WOŚP włączy się imponująca liczba 1685 Sztabów, z czego 101 będzie działać poza granicami Polski. To o 32 więcej niż w poprzednim roku, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu akcją nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami.

„Światełko od nieba” – kulminacyjny moment zbiórki

Tradycyjnie zakończenie każdego finału WOŚP w Polsce to „światełko od nieba”. Ten wzruszający moment symbolizuje zakończenie zbiórki i jednocześnie podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu akcji.

  1. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapowiada się nie tylko jako wyjątkowe wydarzenie charytatywne, ale także jako okazja do jednoczenia społeczeństwa w imię pomocy potrzebującym.