Autostrada Wielkopolska S.A. podjęła kolejny krok w rozwoju infrastruktury drogowej regionu. Ogłosiła przetarg na rozbudowę odcinka A2 pomiędzy Poznaniem Krzesinami a Poznaniem Wschód. Kiedy nastąpi rozbudowa autostrady i jakie utrudnienia czekają kierowców?

Przeczytaj również: Protest rolników. Tysiące ciągników blokują granice i autostrady

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów –wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Rozbudowa autostrady – planowanie inwestycji

Planowana inwestycja obejmuje dodanie trzeciego pasa ruchu w obu kierunkach oraz konieczne naprawy konstrukcji jezdni i inne prace towarzyszące. Remonty te, wraz z rozbudową, zakończą się do 2025 roku.

Ta informacja potwierdza wcześniejsze plany AW S.A., które już od lutego zeszłego roku sugerowały zamiar rozbudowy autostrady A2 w Poznaniu. Jednakże, nie jest to jedyna zaplanowana inwestycja. W ramach projektu przewidziana jest również modernizacja stacji ładowania pojazdów elektrycznych, przebudowa mostów i wiaduktów, oraz budowa dodatkowych barier ochronnych.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Rozbudowa autostrady wiąże się z utrudnieniami

Realizacja tych planów z pewnością spotka się z pewnymi utrudnieniami dla kierowców. W trakcie prac budowlanych ruch będzie odbywał się dwoma zwężonymi pasami w obu kierunkach, co może prowadzić do pewnych opóźnień i zmian w organizacji ruchu. Dodatkowe utrudnienia czekają na węzłach Poznań Luboń i Poznań Wschód, gdzie planowane są remonty nawierzchni i innych obiektów.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Ile potrwają prace?

Jednakże, przewiduje się, że wykonawca będzie miał wystarczająco dużo czasu na zakończenie prac. Zwycięzca przetargu otrzyma co najmniej 16 miesięcy na realizację zadań, nie wliczając miesięcy zimowych. Prace na węźle Poznań Wschód planowane są na okres nie dłuższy niż miesiąc, prowadząc równolegle z pracami na samej autostradzie. Natomiast prace na węźle Poznań Luboń, zaplanowane na lato 2024 lub 2025 roku, również nie powinny trwać dłużej niż miesiąc.

Rozbudowa autostrady A2 to krok w kierunku poprawy komfortu podróży oraz zwiększenia bezpieczeństwa na drodze. Pomimo krótkoterminowych utrudnień, efekty tej inwestycji przyniosą długoterminowe korzyści dla mieszkańców regionu oraz użytkowników autostrady.

Twoje zęby potrzebują profesjonalnej odbudowy? Skontaktuj się z kliniką stomatologiczną ze Szczecina i poznaj rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!