Wkrótce minie termin rejestracji komitetów wyborczych na wybory samorządowe 2024, a w Poznaniu jeszcze nie zarejestrowano ani jednego. Jednak w końcu Partia Prawo i Sprawiedliwość ogłosiła swojego kontrkandydata dla obecnego prezydenta, Jacka Jaśkowiaka. Tym samym kończąc spekulacje o możliwej koalicji z Nową Lewicą i Trzecią Drogą.

Przeczytaj również: Skandal w fundacji „Razem Łatwiej”. Dyrektorka z zarzutami przywłaszczenia 600 tysięcy złotych

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Wybory samorządowe – wybór prezydenta Poznania

Prawdopodobnie najważniejszym wydarzeniem politycznym w najbliższych miesiącach będzie wybór nowego prezydenta Poznania. Termin rejestracji komitetów wyborczych zbliża się, ale w mieście wciąż nie zarejestrowano żadnego. Społeczny Komitet Wyborczy, prawdopodobnie wystawiający kontrkandydata Tomasza Hejny, spotkał się z odmową ze względu na błędy w zgłoszeniu, jednak mają one zostać poprawione, co otwiera drogę dla Trzeciej Drogi, która zamierza skorzystać z komitetu ogólnokrajowego.

Niestety, marzenia o wspólnym starcie Nowej Lewicy z Trzecią Drogą w Poznaniu zostały rozwiane. Ewa Schaedler, posłanka i szef wielkopolskich struktur Polski 2050, przyznała, że chociaż temat ten był dyskutowany, obecnie wszystko wskazuje na samodzielny start Trzeciej Drogi.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Wybory samorządowe – kim są kandydaci?

Natomiast Partia Prawo i Sprawiedliwość ostatecznie ogłosiła swojego kandydata na prezydenta Poznania, co jest zaskoczeniem po długotrwałych spekulacjach i negocjacjach. Zbigniew Hoffmann, pełnomocnik partii w Wielkopolsce, potwierdził istnienie konkretnego kandydata, jednak jego nazwisko wciąż nie zostało ujawnione.

W międzyczasie Koalicja Obywatelska również nie ujawniła jeszcze swojego kandydata na prezydenta. Bartosz Zawieja, poseł i szef miejskich struktur Platformy Obywatelskiej, zapewnił jednak, że zarząd krajowy w drugiej połowie lutego zatwierdzi kandydaturę Jacka Jaśkowiaka.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Na konkretne informacje musimy jeszcze poczekać

Wybory samorządowe w Poznaniu z pewnością przyciągną uwagę obywateli, a walka o fotel prezydenta zapowiada się jako jeden z najciekawszych elementów tego procesu. Ostateczne decyzje w sprawie kandydatów i komitetów wyborczych należy spodziewać się w najbliższych tygodniach.

Czy wiesz, że bardzo duża ilość osób w młodym wieku ma braki w uzębieniu? Co gorsza, rzadko zdają sobie sprawę z tego, że to poważny problem! Braki pozostające bez uzupełnienia prowadzą do zaniku kości i wtedy konieczna jest odbudowa kości szczęki Szczecin. By do tego nie doprowadzić, zadbaj o uzupełnienie braków. Zachęcamy do skorzystania z uzupełnień w ramach usług Implanty Szczecin.