Poziom Warty w Poznaniu wzrasta z każdym dniem, przekraczając już stan ostrzegawczy. Pomimo tego, że prognozy nie wskazują na alarmową sytuację w najbliższym czasie, pojawiają się pytania dotyczące gotowości miasta na ewentualne zagrożenia związane z powodzią.

Przeczytaj również: Miasto Poznań wyprzedza Frankfurt nad Menem

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz podkreślić swoje piękno? Zachęcamy do skorzystania z usług medycyna estetyczna Poznań. W ramach oferty: kwas hialuronowy poznań, peeling poznań i wiele więcej.

Poziom Warty czeka stan alarmowy?

W poniedziałek rano poziom rzeki osiągnął 415 cm, przekraczając granicę stanu ostrzegawczego, który ustalono na 400 cm. Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia jest obecnie w mocy, sygnalizując potencjalne ryzyko związane z nadmiernym wzrostem poziomu wód.

Mimo że do stanu alarmowego brakuje jeszcze około 85 cm, władze miasta podjęły działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Już w poprzednim tygodniu częściowo wyłączono fragmenty Wartostrady, szczególnie te nisko położone, rozciągające się po obu stronach rzeki. Barierki i znaki zakazu ruchu zostały umieszczone przy niektórych zjazdach na trasę. Dodatkowo, demontowana jest mała architektura, tak jak ławki, oświetlenie i monitoring wizyjny.

Urzędnicy miejscy apelują o stosowanie się do komunikatów oraz zachowanie ostrożności, zwłaszcza w kontekście unikania zalanych obszarów.

Zależy Ci na tym, aby uzupełnić braki w swoim uzębieniu? Rekomendujemy usługi dentysta Poznań, w ramach których wykonasz protezy poznań, most całkowity poznań i wiele więcej.

Poziom Warty a gotowość miasta na ewentualności

Miasto Poznań zapewnia, że jest przygotowane na każdą ewentualność. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP już teraz monitoruje stan magazynu przeciwpowodziowego. Znajdują się tam worki, łopaty, taczki, łodzie, rękawy przeciwpowodziowe oraz plandeki do uszczelniania wałów i pomp. Strażacy, zarówno zawodowi jak i ochotnicy, dysponują łodziami i pontonami. Nowoczesny magazyn przy ul. Lotniczej na Woli został wybudowany w 2020 roku i jest wyposażony we wszystkie niezbędne środki.

Jeśli poziom wody w rzece zbliży się do stanu alarmowego, zostanie zwołany zespół zarządzania kryzysowego. Ich zadaniem będzie omówienie sytuacji i rekomendowanie prezydentowi podjęcia kolejnych działań.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Podsumowanie

Choć obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia powodziowego, Poznań podejmuje działania zapobiegawcze, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim mieszkańcom. Wsparcie straży pożarnej i służb miejskich oraz aktywna współpraca z instytucjami odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe pokazują, że miasto podejmuje kroki w celu minimalizacji potencjalnych szkód związanych z podnoszącym się poziomem rzeki.