W ostatnich tygodniach mieszkańcy Poznania zauważyli powiew nowości na murach swoich szkół. Nowe tabliczki z herbem miasta zawisły na fasadach placówek oświatowych, odświeżając przestrzeń publiczną i wprowadzając lokalny patriotyzm do życia codziennego. To rezultat inicjatywy prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, który podkreśla, że herb Poznania jest nie tylko znakiem. Jest także symbolem miasta, który warto podtrzymywać i pielęgnować.

Przeczytaj również: Program OK Poznań. Atrakcje dla mieszkańców rozliczających PIT w stolicy Wielkopolski

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów –wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Herb Poznania jako dzieło Jerzego Bąka

Obecna forma herbu funkcjonuje od 1997 roku i jest dziełem Jerzego Bąka, poznańskiego artysty-plastyka i architekta wnętrz. Jego syn, Aleksander Bąk, niedawno odświeżył ten wizerunek, nadając mu nowoczesny wygląd, który jest znany i rozpoznawalny przez mieszkańców. Dzięki współpracy z Aleksandrem Bąkiem, miasto posiada teraz majątkowe prawa autorskie do herbu. Co umożliwia swobodne korzystanie z niego w przestrzeni publicznej.

Aleksander Bąk podkreśla, że celem ich pracy było nie tylko odświeżenie wizerunku herbu, ale także standaryzacja jego wykorzystania. Wspólnie z miastem opracowali Księgę Herbu Stołecznego Miasta Poznania, która szczegółowo opisuje zasady i wytyczne dotyczące stosowania herbu, flagi i pieczęci miasta. Dzięki temu wprowadzono spójność i jednolitość w prezentacji symboli miasta.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Herb Poznania na wszystkich placówkach oświatowych

W ramach tego projektu zostanie zamontowanych łącznie 235 tabliczek z herbem na wszystkich placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto. Pierwsza z nich pojawiła się na Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny, znanej również jako „Marynka”, jednej z najstarszych szkół świeckich w Polsce.

Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty UMP, zapewnia, że proces montażu herbów potrwa do czerwca. Dzięki czemu przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wszystkie placówki będą odpowiednio oznakowane. Jest to ważny krok w kształtowaniu tożsamości lokalnej i wzmacnianiu więzi mieszkańców z ich miastem.

Inicjatywa umieszczenia herbu na murach szkół jest więc nie tylko estetycznym urozmaiceniem przestrzeni miejskiej, ale także ważnym narzędziem budowania lokalnej tożsamości i dumy z miasta. Poprzez codzienne obcowanie z symbolami miasta, uczniowie oraz pracownicy placówek oświatowych będą mieli okazję lepiej poznać historię i tradycję Poznania, co może przyczynić się do wzmocnienia więzi społecznych i lokalnego patriotyzmu.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.