W podpoznańskim Parku Dzieje szykuje się wielkie widowisko, które na stałe wpisało się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń kulturalnych. „Orzeł i Krzyż” to spektakl, który w przeciągu 90 minut przedstawia pełen przekrój historii Polski. Ponadto, jego główną siłą są zaangażowani w niego mieszkańcy oraz wolontariusze. W tym roku planowane są plenerowe widowiska w postaci aż 10 spektakli, które odbędą się w piątki i soboty od 21 czerwca do 20 lipca. Podczas każdego z nich wystąpić może nawet pół tysiąca aktorów. Co więcej, widowisko będzie prezentowane po zachodzie słońca, korzystając z nowoczesnych technik dźwiękowych, oświetleniowych i multimedialnych.

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań. Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Przeczytaj również: Pierwszeństwo tramwajów. Rozwiązanie dla opóźnień w komunikacji miejskiej?

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Plenerowe widowiska potrzebują społeczności

Jak podkreślają organizatorzy, szczególnym atutem tego wydarzenia jest udział wolontariuszy – mieszkańców Murowanej Gośliny, Poznania i okolicznych gmin, łącznie od 300 do 400 osób w wieku od 4 do 80 lat. Aby dołączyć do grona aktorów, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej.

„Dla naszej społeczności forma widowiska, która angażuje kilka pokoleń, jest niezwykle ważna. To doskonała okazja do integracji i wspólnego tworzenia czegoś wyjątkowego. Liczba widzów, którzy co roku przybywają na nasze spektakle, świadczy o tym, jak ważne jest to wydarzenie dla lokalnej społeczności” – mówi Marta Mleczko, dyrektor Centrum Kultury Park Dzieje.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Zachęcamy do udziału!

Próby i przygotowania do spektaklu to także doskonała okazja do nawiązania nowych więzi społecznych. „W widowisku mogą uczestniczyć zarówno soliści, jak i osoby do scen zbiorowych. Nawet jeśli ktoś nie czuje się komfortowo na scenie, może pomóc w organizacji wydarzenia od strony technicznej, tworząc scenografię czy rekwizyty” – dodaje Filip Klepacki, reżyser „Orła i Krzyża”.

Próby do widowiska rozpoczną się na przełomie kwietnia i maja, a rekrutacja wolontariuszy trwa do końca marca. Jest to doskonała okazja do zaangażowania się w tworzenie wyjątkowego wydarzenia kulturalnego, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów.

Warto dodać, że tegoroczna edycja widowiska jest szczególnie istotna. Po raz pierwszy współtworzy ją Centrum Kultury Park Dzieje – nowo powołana instytucję przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.