21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu stanie się miejscem żywych dyskusji na temat roli języka w debacie publicznej. To już ósma edycja Poznańskiej Debaty o Języku, noszącej imię prof. Tadeusza Zgółki. Podczas której znakomici eksperci z różnych dziedzin analizują bieżące tematy związane z językiem polskim. Debata na temat kultury języka – jak będzie przebiegać?

Przeczytaj również: Czy kłódki zakochanych znikną z mostu Biskupa Jordana w Poznaniu?

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Debata o kulturze językowej obfituje w gości

W tegorocznym panelu wystąpią wybitni specjaliści. M.in. prof. Renata Przybylska – językoznawczyni, Ewa Siedlecka – publicystka, prof. Waldemar Kuligowski – antropolog kulturowy oraz prof. Ryszard Piotrowski – ekspert prawniczy. Tematy poruszone podczas dyskusji będą obejmować kwestie wolności słowa, granic tej wolności, metody komunikacji w dyskursie publicznym. Ponadto, zmiany w zwyczajach publicznych, w tym językowych. Moderatorem debaty będzie znany dziennikarz Bartek Chaciński.

Wydarzenie, zaplanowane na godzinę 17:00 w Sali Wielkiej CK Zamek, będzie podzielone na dwie części: dyskusję panelistów oraz sesję interaktywną z udziałem publiczności. Wstęp na debatę jest bezpłatny, jednak konieczne jest posiadanie wejściówki, którą można odebrać w kasie CK Zamek lub zarezerwować telefonicznie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zaleca się wcześniejszą rezerwację.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Wydarzenie związane z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, UNESCO ustanowiło w 1999 roku. Ma on na celu promowanie i ochronę języków na całym świecie w obliczu globalizacji. W Polsce, w tym samym roku, Sejm uchwalił Ustawę o języku polskim i powołał Radę Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, zajmującą się nadzorem nad stanem polszczyzny i promowaniem wiedzy na temat języka.

Debata, organizowana przez Miasto Poznań i Radę Języka Polskiego przy Prezydium PAN, to nie tylko okazja do akademycznej dyskusji, ale także świętowanie różnorodności językowej oraz dowód na siłę języka w kształtowaniu tożsamości kulturowej i norm prawnych.

Dla tych, którzy nie mogą być obecni osobiście, organizatorzy zapewniają transmisję na żywo poprzez swoją stronę na Facebooku.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.