16 i 17 marca Poznań zamieni się w centrum biegowej rywalizacji, gdyż odbędzie się tam Rekordowa Dziesiątka, jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce, szczególnie dla miłośników biegania. Tegoroczne biegowe święto będzie obfitowało w wiele atrakcji, a jubileuszowa dwudziesta edycja przynosi ze sobą specjalne niespodzianki.

Przeczytaj również: Masowe zwolnienia ochroniarzy w galerii Posnania?

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Biegowe święto obchodzi jubileusz!

Jubileuszowa edycja Rekordowej Dziesiątki będzie niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Aby uczcić tę okazję, organizatorzy przygotowali specjalny ażurowy medal o średnicy 9 centymetrów dla zwycięzcy. Bieg został podzielony na dwa dni: 16 marca odbędzie się Nocna Rekordowa Piątka, a dzień później, 17 marca, Rekordowa Dziesiątka. Istnieje także możliwość wzięcia udziału w tych wydarzeniach w formie niestacjonarnej, co z pewnością zachęci wielu biegaczy do udziału.

Jedną z dodatkowych atrakcji dla uczestników jest fakt, że medal za 5-kilometrowy bieg Nocnej Rekordowej Piątki połączy się z medalem za 10-kilometrową Rekordową Dziesiątkę. Osoby biorące udział w obu dystansach będą sklasyfikowane w rywalizacji łącznej tych dwóch biegów, co doda jeszcze większego emocji i motywacji dla uczestników.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Jak będzie przebiegała trasa?

Trasa biegu wiedzieć będzie przez malownicze ulice Poznania, rozpoczynając się na ulicy apba Baraniaka, a następnie prowadząc uczestników ulicami Jana Pawła II, Kórnicką, Kazimierza Wielkiego, Garbary, Wielką, Mostową, aż do momentu dotarcia na tor regatowy Malta, gdzie zostanie pokonany ostatni odcinek trasy.

Szczególną uwagę organizatorzy poświęcili także medalom dla uczestników. Medale dla biegaczy pokonujących Nocną Rekordową Piątkę będą w kolorze złotym, natomiast dla uczestników głównego dystansu, czyli Rekordowej Dziesiątki, przygotowano trzy warianty medali – złoty, srebrny i brązowy, w zależności od miejsca zajętego na podium. Ta uroczystość będzie nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do uhonorowania najlepszych zawodników.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Biegacze czekają na biegowe święto

Biegowa społeczność nie może się już doczekać, aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które nie tylko zjednoczy pasjonatów biegania, ale również uświetni jubileuszową edycję Rekordowej Dziesiątki w Poznaniu.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.