Międzynarodowe targi nieruchomości MIPIM w Cannes odbędą się od 12 do 15 marca. To kluczowe wydarzenie dla miast, które chcą zaprezentować swój potencjał inwestycyjny na arenie globalnej. Poznań, w ciągu ostatnich lat, stał się jednym z najbardziej dynamicznych ośrodków inwestycyjnych w Polsce. Ponadto, jego udział w MIPIM to doskonała okazja do dalszego promowania swoich możliwości inwestycyjnych.

Przeczytaj również: Wielkie biegowe święto w Poznaniu zbliża się wielkimi krokami

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Targi MIPIM w ubiegłych latach i obecnie

W ubiegłych latach, Poznań zdołał sprzedać nieruchomości za imponującą kwotę – pół miliarda złotych. To imponujący wynik, który świadczy o atrakcyjności miasta dla inwestorów. Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania, podkreśla, że udział w targach MIPIM to nie tylko okazja do nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych. To także szansa na przyciągnięcie nowych inwestorów, co z kolei może przyczynić się do powstania nowych miejsc pracy dla mieszkańców.

Podczas tegorocznej edycji MIPIM, Poznań zaprezentuje aż 17 nieruchomości, wśród których znajdują się zarówno oferty już ogłoszone do sprzedaży, jak i te dopiero planowane do zbycia. Większość z nich to grunty niezabudowane, zlokalizowane w doskonałych lokalizacjach, z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej i rozwiniętej infrastruktury. Co ważne, wiele z tych nieruchomości znajduje się na obszarach, na których obowiązują miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność dla potencjalnych inwestorów.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów –wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Jakie oferty na MIPIM?

Największą część ofert stanowią nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Znajdują się one w różnych lokalizacjach miasta, zapewniając różnorodność wyboru dla potencjalnych inwestorów. Ponadto, Poznań prezentuje również tereny przeznaczone dla sektora przemysłowo-logistycznego i usługowego. Co stanowi dodatkową zachętę dla firm poszukujących miejsca do rozwoju swojej działalności.

Warto zaznaczyć, że jedna z nieruchomości, zlokalizowana przy ulicy Chojnickiej, nie jest przeznaczona do sprzedaży, a do wynajęcia lub wydzierżawienia. Przyszły inwestor ma zapewnić, że miejsce to pozostanie ogólnodostępną zieloną przestrzenią sportu i rekreacji. Co podkreśla zaangażowanie miasta w zachowanie wartościowych terenów rekreacyjnych dla mieszkańców.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Udział Poznania

Udział Poznania w MIPIM to nie tylko szansa na pozyskanie nowych inwestorów i środków na rozwój miasta, ale także okazja do pokazania potencjału miasta na arenie międzynarodowej oraz promowania go jako atrakcyjnego miejsca do życia i inwestowania. Targi MIPIM stanowią więc ważne wydarzenie nie tylko dla miasta, ale także dla całego regionu, który może skorzystać z efektów inwestycji i rozwoju, jakie przyniesie zaangażowanie nowych inwestorów w ten dynamicznie rozwijający się ośrodek.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.