W marcu mieszkańcy Poznania i miłośnicy sztuki operowej będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na polską prapremierę opery „Wyprawy Pana Broučka” autorstwa Leoša Janáčka. Ta wyrafinowana komedia, mieszanka absurdu i realizmu, obiecuje przynieść widzom niezapomnianą podróż z tytułowym bohaterem.

Przeczytaj również: Największa inwestycja drogowa w powiecie poznańskim. Nowe trasy za 240 mln zł

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

O czym jest opera „Wyprawy Pana Broučka” ?

Opera „Wyprawy Pana Broučka” to dzieło nietypowe nawet jak na dorobek Leoša Janáčka. Zamiast typowych bohaterów czy konwencjonalnych wątków miłosnych, przedstawia ona pana Broučka, mieszczanina. Mężczyzna z kuflem piwa w ręku ucieka od monotonii codzienności w niezwykłe przygody. Od podróży na Księżyc po uwikłanie się w wydarzenia związane z wojskami husyckimi w XV-wiecznej Pradze, jego życie staje się zarówno komiczne, jak i filozoficzne. Stawiając pytania o sens egzystencji i spełnienie marzeń.

Praca nad tym ambitnym projektem była wyzwaniem, jak również przyjemnością, jak zaznaczyła dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu, Renata Borowska-Juszczyńska. Koprodukcja z Grand Park Opera London przynosi polskiej publiczności możliwość odkrycia jednego z najważniejszych kompozytorów operowych XX wieku w zupełnie nowym świetle.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów – wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Kto pracował przy „Wyprawy Pana Broučka” ?

Karol Kozłowski, wcielający się w tytułową postać Pana Broučka, podkreślał wyjątkowość tej roli i jej wyzwania. Mimo początkowych obaw, odkrył w postaci Broučka bogactwo charakteru, co pozwoliło mu zanurzyć się w wyjątkową atmosferę opery Janáčka.

Reżyser David Pountney obiecuje zaskoczenie i rozbawienie widza. „Wyprawy Pana Broučka” są nie tylko komedią, lecz również wyrazistą refleksją nad absurdami życia i ludzkimi ideałami. Opera, pełna nonsensu i pretensji, przenosi widza z materialistycznego świata pana Broučka do realiów wojen husyckich, skłaniając do refleksji nad sensem konfliktów i wartości życia.

Katarzyna Tomala-Jedynak, kierowniczka muzyczna, podkreśla uniwersalność muzyki Janáčka, która mimo upływu lat wciąż trafia do współczesnego widza. Dla wielu jest to także okazja do odkrycia bogactwa motywów muzycznych i ich związku z postaciami opery.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu kulturalnym

Polska prapremiera opery „Wyprawy Pana Broučka” odbędzie się w piątek, 15 marca o godzinie 19:00. Następne spektakle będą miały miejsce 17, 19 i 21 marca. To niezwykłe wydarzenie kulturalne, które łączy w sobie tradycję opery z nowoczesnym podejściem do sztuki.

„Wyprawy Pana Broučka” to nie tylko opera, lecz także świeże spojrzenie na dorobek Leoša Janáčka oraz okazja do wspaniałej rozrywki i refleksji nad sensem życia. Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza wszystkich miłośników sztuki na niezapomnianą podróż w świat absurdu i filozofii.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.