W powiecie poznańskim szykuje się na największa inwestycja drogowa w swojej historii. Planowane są dwie nowe drogi prowadzące do Poznania, których łączny koszt oszacowano na blisko 240 mln zł. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu ogłosił przetarg na realizację tego ambitnego zadania. Co więcej, ma ono oznacząco poprawić infrastrukturę drogową regionu.

Przeczytaj również: Straż graniczna w Poznaniu. 11 cudzoziemców zatrzymanych za naruszenie prawa

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Największa inwestycja drogowa – jaki odcinek drogi?

Pierwszy z planowanych odcinków drogowych, o długości 5,5 km, będzie prowadził z Borówca przez Koninko do ulicy Krzesiny w Poznaniu. Realizację tego zadania przewidziano na 450 dni. Drugi odcinek, o łącznej długości 3,5 km, biegnący od skrzyżowania z ulicą Radiową do skrzyżowania z łącznicą drogi ekspresowej S11, będzie budowany od ulicy Leśnej do ulicy Drukarskiej w Koninku, a czas na jego wykonanie to maksymalnie 500 dni.

Mieszkańcy Koninka, Szczytnika, Borówca, Kamionek i Daszewic zyskają dzięki tym inwestycjom szybszy i bardziej komfortowy dostęp do drogi S11. Wraz z bezkolizyjnym przejazdem przez tory kolejowe w Koninku. Powiat otrzyma prawie 9 km nowych dróg, dostosowanych do najwyższych standardów.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Inwestycja drogowa to też wzmocnienie nawierzchni

Nowe trasy zostaną wyposażone w wzmocnioną nawierzchnię, najwyższej klasy mosty, ronda, ścieżki rowerowe, oświetlenie i inne elementy poprawiające bezpieczeństwo użytkowników dróg. Wśród planowanych prac znajduje się także przebudowa jednego z rond w Borówca. Ponadto, budowa wiaduktów nad linią kolejową Poznań-Kluczbork i drogą powiatową w Koninku, oraz dwa nowe mosty nad rzeką Koplą, a jeden wyremontują.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Kto za to zapłaci?

Finansowanie inwestycji zapewni Fundusz Dróg Samorządowych. Prace mają ruszyć w tym roku i planowo potrwają do końca 2025 roku.

Ta monumentalna inwestycja drogowa stanowi kolejny krok w rozwoju infrastruktury drogowej w powiecie poznańskim, zwiększając bezpieczeństwo i wygodę podróży dla mieszkańców oraz poprawiając dostępność regionu dla ruchu drogowego.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika