Straż Graniczna w Poznaniu odnotowała ostatnio serię zatrzymań cudzoziemców, którzy złamali lub próbowali złamać prawo na terenie Polski. W ciągu zaledwie dwóch dni strażnicy graniczni w lotnisku Ławica zatrzymali łącznie 11 osób, z których jedną trzeba było siłą wsadzić do samolotu.

Przeczytaj również: Nowa era recyklingu. Butelkomat, który zwraca pieniądze bezpośrednio na konto

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Straż graniczna piętnuje nielegalne przebywanie w strefie Schengen

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, por. SG Pawła Biskupika, wśród zatrzymanych znajdowali się obywatele Gruzji, Kuby, Mongolii oraz Nepalu. Wszyscy ci cudzoziemcy przebywali w strefie Schengen nielegalnie, ponieważ ich wizy dawno wygasły.

Jeden z zatrzymanych obywateli Nepalu miał nawet zakaz wjazdu na teren strefy Schengen z powodu wcześniejszych przewinień, w tym spowodowania wypadku i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Cudzoziemiec ten otrzymał decyzję nakazującą mu opuszczenie Polski w ciągu najbliższych 30 dni, a także zakaz ponownego wjazdu do strefy Schengen na okres 2 lat.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Straż graniczna dokonała spektakularnego zatrzymania obywatela Gruzji

Jednak najbardziej znamienite zatrzymanie miało miejsce w przypadku obywatela Gruzji, który był wielokrotnie karany za różne przestępstwa i wykroczenia popełnione w Polsce. Cudzoziemiec ten został zmuszony do opuszczenia kraju siłą, ponieważ nie wyraził zgody na dobrowolne opuszczenie Polski. Dodatkowo, nałożono na niego pięcioletni zakaz ponownego wjazdu do państw obszaru Schengen.

Incydenty te podkreślają determinację Straży Granicznej w egzekwowaniu prawa oraz dbałość o bezpieczeństwo i porządek na terenie Polski. Działania te mają również na celu ochronę praw obywateli oraz zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańcom kraju.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Podsumowanie

Warto podkreślić, że Straż Graniczna nadal aktywnie monitoruje granice kraju oraz podejmuje działania mające na celu zapobieganie nielegalnej imigracji i przestępczości transgranicznej, co stanowi integralną część ich codziennej pracy na rzecz bezpieczeństwa kraju.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika