Nabór do przedszkoli w Poznaniu zbliża się wielkimi krokami, a rodzice zacierają ręce, przygotowując się do starannej selekcji placówek dla swoich dzieci. Jak co roku, liczba miejsc jest ograniczona. To sprawia, że proces aplikacji staje się wyzwaniem dla wielu rodzin. Ale nie martwcie się, jesteśmy tu, by was poprowadzić przez cały proces.

Przeczytaj również: Tor Poznań otwiera sezon imprez. Rozpoczęcie z dreszczykiem adrenaliny

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Kiedy nabór do przedszkoli?

Rusza nabór do poznańskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych już 20 marca, a potrwa do 5 kwietnia. Jest to kluczowy czas dla rodziców, którzy starają się zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki edukacyjne.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Jak będzie przebiegać nabór do przedszkoli?

Procedura aplikacji jest stosunkowo prosta. W tym roku można to zrobić elektronicznie poprzez stronę internetową nabór – Poznań lub tradycyjnie, odwiedzając wybrane placówki. Jednakże, rodzice mają możliwość złożenia wniosku do maksymalnie pięciu placówek, co daje im pewną elastyczność w wyborze.

Jeśli wasze dziecko już uczęszcza do przedszkola i chcielibyście, aby kontynuowało naukę w tej samej placówce, konieczne jest złożenie deklaracji w terminie od 13 do 19 marca.

Aby zapewnić uczciwy proces rekrutacji, przyjęto szereg kryteriów, zarówno ustawowych, jak i samorządowych. Punkty przyznawane są między innymi za:

  • Sytuację rodzinną (rodzina wielodzietna, wychowywanie przez jednego rodzica, obecność niepełnosprawności),
  • Aktywność zawodową rodziców,
  • Rozliczenie podatku dochodowego za miniony rok w Poznaniu,
  • Uczęszczanie rodzeństwa do tej samej placówki,
  • Preferencje dotyczące wyboru placówki.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Procedura rekrutacji

Po złożeniu wniosku, ważne jest śledzenie kolejnych etapów rekrutacji:

  • Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych (22 kwietnia),
  • Potwierdzenie pisemne chęci zapisu dziecka do wybranej placówki (22 – 26 kwietnia),
  • Ogłoszenie ostatecznej listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów (30 kwietnia),
  • Procedura odwoławcza od wyników rekrutacji (30 kwietnia – 17 maja).

Jeśli dziecko nie zostanie przyjęte do żadnej z wybranych placówek, rodzice otrzymają skierowanie do innej placówki, która posiada wolne miejsca. Alternatywą jest udział w rekrutacji uzupełniającej, która rozpoczyna się 11 czerwca.

Warto pamiętać, że dobór przedszkola ma istotny wpływ na rozwój dziecka, dlatego warto poświęcić czas na staranne przeanalizowanie wszystkich możliwości i wybrać placówkę, która najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom malucha. Powodzenia w procesie rekrutacji!

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.