W małym gospodarstwie rolniczym w Brudzewie, w powiecie kaliskim, wydarza się coś wyjątkowego. W miejscu, gdzie rolnictwo spotyka się z innowacją i dbałością o środowisko, Kamila i Karol Janasowie zostali tegorocznymi laureatami prestiżowej nagrody Wielkopolskiego Rolnika Roku. Za wszystko to odpowiada rewolucja energetyczna. Co takiego wyjątkowego robią?

Przeczytaj również: Poznań na MIPIM. Prezentacja inwestycyjnego potencjału miasta

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Rewolucja energetyczna w pewnym gospodarstwie

Gospodarstwo Janasów to nie tylko miejsce uprawy kukurydzy i zbóż na 195 hektarach ziemi. To także centrum ekologicznej produkcji energii, które wykorzystuje nawet odpady ze szklarni do wytwarzania prądu. Trzy lata temu zbudowali biogazownię, która stała się sercem ich ekologicznego gospodarstwa.

Biogazownia to miejsce, gdzie pomidory i inne odpady roślinne zamieniają się nie tylko w nawozy, ale również w energię elektryczną. Prąd wytworzony w procesie fermentacji jest wykorzystywany do ogrzewania szklarni. Tworząc tym samym zamknięty cykl produkcji, w którym nic nie idzie na straty.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów – wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

To nie tylko rewolucja energetyczna!

To nie tylko przykład efektywności ekonomicznej, ale także innowacyjności w rolnictwie. Małżeństwo Janasów pokazało, że rolnictwo może być nie tylko dochodowym biznesem, ale również ekologicznie zrównoważonym i energooszczędnym.

Nagroda, którą otrzymali, nie jest tylko uznaniem dla ich osobistych osiągnięć. To również wyróżnienie dla całej branży rolniczej w regionie. Konkurs Wielkopolskiego Rolnika Roku organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego to nie tylko okazja do docenienia rolników za ich pracę, ale także platforma promująca innowacje w rolnictwie.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Powodzenie konkursu

W ciągu ponad dwudziestoletniej historii konkursu wzięło w nim udział ponad 1500 rolników. Jednakże tegoroczna edycja bije rekordy popularności – zgłoszono aż 63 kandydatur. To dowodzi, że rolnicy coraz bardziej doceniają znaczenie innowacji i dbałości o środowisko naturalne w swojej pracy.

Gospodarstwo Janasów z Brudzewa jest inspiracją dla wielu innych rolników, którzy chcą prowadzić swoje gospodarstwa w sposób bardziej zrównoważony dla środowiska. Ich historia udowadnia, że nawet z pozoru drobne odpady mogą stać się cennym źródłem energii i nawozów, przyczyniając się do tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla rolnictwa.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.