Międzynarodowi eksperci z branży nowoczesnych usług dla biznesu jednogłośnie ogłosili Poznań absolutnym liderem w Polsce pod względem dynamiki rozwoju. Ta prestiżowa nagroda została przyznana podczas konferencji CEE Business Services Summit&Awards 2024.

Przeczytaj również: Największa inwestycja drogowa w powiecie poznańskim. Nowe trasy za 240 mln zł

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Czym się wyróżnił?

W ocenie sędziów konkursu, wyróżniał się wyjątkowym wzrostem nowych inwestycji w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Ponadto, innowacyjnymi projektami i inicjatywami wspierającymi rozwój firm z sektora outsourcingu i centrów usług wspólnych. W skład jury weszli eksperci i konsultanci z renomowanych firm, takich jak Aspire, PwC czy Colliers International.

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, podkreśla znaczenie tego wyróżnienia dla dalszego rozwoju miasta. „Naszym celem jest, aby stolica Wielkopolski była jednym z najważniejszych w Europie ośrodków dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Dzięki temu nasze miasto może rozwijać się ekonomicznie, a poznaniacy zyskiwać kolejne atrakcyjne miejsca pracy. Od lat udaje nam się to realizować, czego dowodem jest zdobycie kolejnej nagrody.”

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań.

Doskonała lokalizacja dla firm

W latach 2022-2023 Poznań pozyskał ponad 20 firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Ponadto, miasto współpracowało m.in. z takimi przedsiębiorstwami doradztwa lokalizacyjnego jak PAIH, CBRE, Colliers, EY czy ABSL. Obecnie w Poznaniu działa około 150 firm tego sektora, które zatrudniają blisko 30 tysięcy osób.

Katja Lozina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów, podkreśla zalety Poznania jako lokalizacji dla firm sektora usług nowoczesnych: „ Miasto ma wszelkie atuty, by być topową lokalizacją dla firm sektora usług nowoczesnych. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety naszego miasta – utalentowaną kadrę, lokalizację, różnorodną gospodarkę oraz wsparcie władz miejskich – czujemy, że miasto stało się jeszcze bardziej atrakcyjne dla firm z tego sektora.”

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań.

Poznań podwójnym zwycięzcą

Oprócz nagrody dla Miasta, Poznań otrzymał także nagrodę w kategorii „najbardziej aktywny pracodawca” dla Miele Global Services, centrum usług wspólnych firmy, które ma swoją siedzibę w stolicy Wielkopolski.

CEE Business Services Summit&Awards jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń dla branży usług nowoczesnych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Gromadzi szereg niezależnych ekspertów, przedstawicieli biznesu oraz reprezentantów miast, a tematem tegorocznej konferencji były trendy w sektorze usług nowoczesnych w 2024 roku.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.