W atmosferze oczekiwania na przedwyborczą debatę kandydatów na prezydenta Poznania, miała się wydarzyć niespodziewana sytuacja. Co początkowo miało być dyskusją publiczną o kierunku miasta, zamieniło się w kłębowisko kontrowersji i rezygnacji. Kiedy debata kandydatów na prezydenta Poznania?

Przeczytaj również: „Teatr na fotografiach” – Wystawa w CK Zamek w Poznaniu

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Debata zaplanowana na 12 marca

Radio TOK FM planowało zorganizować debatę w dniu 12 marca, jednakże jeden z kandydatów – Łukasz Garczewski z listy KWW Społeczni Poznań – nie otrzymał zaproszenia. W odpowiedzi na ten fakt, obecny prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak, postanowił oddać swoje miejsce w debacie na rzecz Garczewskiego. Ta decyzja jednak nie zyskała powszechnej aprobaty.

„No i się narobiło…” – tak swoją reakcję opisywał Garczewski w mediach społecznościowych. W swoim wpisie wyraził przekonanie, że w demokracji ważne jest, aby w dyskusjach przedwyborczych brały udział wszystkie strony sporu. Wyraził sprzeciw wobec propozycji Jaśkowiaka, apelując o solidarność wszystkich kandydatów.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów –wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Debata budzi kontrowersje

Jaśkowiak również zareagował na tę sytuację, uznając pominięcie jednego z kandydatów za niedopuszczalne. Postanowił zrezygnować ze swojego udziału w debacie, chcąc zaznaczyć równość wszystkich uczestników. W swoim oświadczeniu wyraził nadzieję, że organizatorzy znajdą miejsce dla Garczewskiego.

Na propozycję Garczewskiego zgodził się również Zbigniew Czerwiński, kandydat Zjednoczonej Prawicy, oraz Przemysław Plewiński, kandydat Trzeciej Drogi. W swoim komunikacie Plewiński podkreślił konieczność równej traktacji wszystkich kandydatów, zapewniając każdemu równą szansę na przedstawienie swojego programu i pomysłu na miasto.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Publiczny protest przeciwko nierównością

Debata, która miała być miejscem prezentacji różnorodnych wizji rozwoju Poznania, zamieniła się w publiczny protest przeciwko pominięciu jednego z kandydatów. Rezygnacje uczestników pokazały, że równość i uczciwość w procesie wyborczym są ważnymi wartościami.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.