Od momentu przekroczenia poziomu ostrzegawczego przez rzekę Wartę, Wartostrada jest zamknięta. Mieszkańcy Poznania żyją w oczekiwaniu na ponowne jej otwarcie. Choć obecnie poziom wody zaczął opadać, nadal obowiązuje zakaz spacerowania w okolicy rzeki. Jednakże istnieje nadzieja, że w przyszłym tygodniu miasto przeprowadzi badania i ewentualnie otworzy Wartostradę dla spacerowiczów.

Przeczytaj również: Marzanna 2024. Nowa tradycja na cześć Bohdana Smolenia

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Wartostrada po osiągnięciu dramatycznego poziomu

W połowie lutego rzeka Warta przekroczyła stan ostrzegawczy w wyniku obfitych opadów deszczu, co spowodowało zalanie części Wartostrady. Sytuacja ta wymusiła jej częściowe zamknięcie, co stanowiło poważny problem dla mieszkańców, którzy zwykle korzystają z tej trasy dla rekreacji i spacerów. Mimo że od początku marca poziom wody zaczął opadać, a sytuacja zaczęła się stabilizować, to tereny nadal pozostają nasiąknięte wodą, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie Wartostrady.

Miasto Poznań planuje przeprowadzić badania stanu nawierzchni oraz podbudowy tras pieszo-rowerowych na Wartostradzie w przyszłym tygodniu. Po uzyskaniu pozytywnych wyników kontroli, przystąpi do porządkowania terenów i otwarcia trasy dla spacerowiczów. Jest to informacja, która z pewnością ucieszy wszystkich miłośników rekreacji na świeżym powietrzu.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Wartostrada wymaga sprawdzenia

Wartostrada została zamknięta w wybranych fragmentach, głównie tych położonych najniżej, obejmując obszary od okolic mostu Królowej Jadwigi po most Chrobrego, jak i odcinek wzdłuż Cybiny w rejonie Bramy Poznania oraz w okolicach os. Piastowskiego i ulic Piastowskiej i Bielniki. Barierki i znaki zakazu ruchu zostały umieszczone w strategicznych miejscach, a część małej architektury tymczasowo usunięto.

Poznaniacy i poznanianki zostali wezwani do przestrzegania komunikatów i zachowania ostrożności, unikając zbliżania się do zalanych terenów i ich sąsiedztwa. Straż miejska i policja monitorują przestrzeganie zakazu ruchu na Wartostradzie.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Podsumowanie

Wartostrada, będąca ulubionym miejscem spacerów i rekreacji dla wielu mieszkańców Poznania, nadal pozostaje zamknięta z powodu zalania terenów w wyniku przekroczenia poziomu ostrzegawczego przez rzekę Wartę. Jednakże poziom wody zaczął opadać, a miasto planuje przeprowadzenie badań oraz ewentualne przywrócenie normalności w przyszłym tygodniu. Mieszkańcy są proszeni o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zakazu ruchu na Wartostradzie, aby zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.