Powstanie nowy pomnik przyrody! Fundacja „Na straży przyrody” wraz z lokalnymi władzami miasta Poznań zainicjowała proces ustanowienia nowego pomnika przyrody na terenie Darzyboru. Drzewa, które wchodzą w skład tej grupy, zostały uznane przez prezydenta miasta za godne tego tytułu. Jednakże procedura formalna wymaga jeszcze dalszych kroków.

Przeczytaj również: Poznań z klocków Lego. Za nami festiwal

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Gdzie powstanie pomnik przyrody?

Darzybór, będący częścią osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, to obszar o unikalnej przyrodzie, z którym związana jest historia i dziedzictwo naturalne Poznania. Fundacja „Na straży przyrody” złożyła petycję do Rady Miasta w styczniu tego roku, dążąc do nadania grupie drzew statusu pomnika przyrody. Decyzja ta wiąże się z potencjalną specjalną ochroną całego skupiska nad Leśnym Potokiem.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Jakie są kryteria by mógł powstać pomnik przyrody?

Kryteria określające drzewa jako pomniki przyrody obejmują m.in. odpowiedni obwód pnia oraz ich występowanie w formie skupisk. Członkowie fundacji podkreślają, że obecna ochrona tych drzew jest niewystarczająca w obliczu zagrożeń związanych z urbanizacją i gospodarką. Warto również podkreślić ważną rolę, jaką odgrywają te drzewa w życiu rekreacyjnym mieszkańców.

Prezydent miasta Poznania, Jaśkowiak, wyraził swoje poparcie dla petycji, co zostało potwierdzone przez rozpatrzenie jej przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Poznania. Komisja podziela obawy fundacji co do obecnego stanu ochrony drzew i przygotowała projekt uchwały, który przedstawi na najbliższej sesji Rady Miasta.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Długa droga formalności

Jednakże, proces ustanowienia nowego pomnika przyrody w Poznaniu nie jest jeszcze zakończony. W tej sprawie konieczne będą dalsze kroki, włączając w to badanie własności gruntów, na których rosną wymienione drzewa. Po uzyskaniu ekspertyzy dendrologicznej oraz opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu, możliwe będzie przygotowanie projektu uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie ostatecznego ustanowienia pomnika przyrody.

W ten sposób, mieszkańcy Poznania kroczą naprzód w kierunku ochrony i zachowania dziedzictwa naturalnego, stanowiącego integralną część ich miasta.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.