W Poznaniu trwa strajk kurierów zatrudnionych przez firmę Glovo, który wybuchł z powodu niskich płac oraz złych warunków pracy. Protestujący domagają się podwyżek wynagrodzeń, ustalenia minimalnej stawki godzinowej oraz lepszych warunków pracy.

Przeczytaj również: Poznań na czele rewolucji technologicznej? Komputer kwantowy na horyzoncie

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Strajk kurierów – postulaty

Kurierzy, którzy są niezbędnym ogniwem w funkcjonowaniu firmy, zaczęli protestować przeciwko warunkom, które ich zdaniem są nieadekwatne do trudu i wysiłku wkładanego w ich pracę. Mimo średnio zarabianych 30 złotych brutto na godzinę, ich miesięczne zarobki, po odliczeniu wszystkich kosztów, wynoszą zaledwie około 1800 złotych netto, znacznie poniżej minimalnej płacy krajowej. W swoich postulatach podnoszą również problem niepłatnych przerw w trakcie pracy oraz braku wsparcia ze strony firmy w zakresie serwisowania sprzętu czy dostarczania ubrań ochronnych.

Jakub Kilanowski, jeden z długoletnich kurierów Glovo, podkreśla: „Ta firma nie zwraca za serwisowanie własnego sprzętu, nie daje nam ubrań wodoodpornych czy ochraniaczy. Nawet za plecaki musimy płacić sami.”

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Ile potrwa strajk kurierów?

Protestujący wielokrotnie próbowali rozmawiać z przedstawicielami firmy, zgłaszając swoje problemy i postulaty. Niestety, ich apele pozostały bez odpowiedzi, co skłoniło ich do zorganizowania strajku.

Organizatorzy protestu, tak jak Iwan Strzelbicki, podkreślają, że ich żądania są skromne i rozsądne, mając na uwadze trudności ekonomiczne firmy. Ich celem nie jest konfrontacja, lecz uzyskanie godziwych warunków pracy i traktowania ich jak ludzi.

Strajk, który przewidziany jest na dwa dni, może przynieść utrudnienia mieszkańcom Poznania w zamawianiu jedzenia do domu.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Spektakl „Delivery Heroes: Bohaterowie na Wynos”,

Wspierając protestujących kurierów, swoją obecnością na miejscu strajku zjawił się Maciej Nowak, dyrektor Teatru Polskiego. Jego obecność podkreśliła znaczenie pracy kuriera, a także zwróciła uwagę na spektakl „Delivery Heroes: Bohaterowie na Wynos”, który skupia się na doświadczeniach życia kuriera – dostawcy jedzenia oraz na relacjach między użytkownikami a pracownikami aplikacji oferującej usługi dostarczania produktów pod drzwi klientów.

Firma Glovo wydała oświadczenie w związku ze strajkiem, podkreślając swoją otwartość na dialog i rozmowy. Jednakże nie planuje podwyżek stawek za pojedyncze zamówienie, argumentując to spadkiem liczby zamówień na początku sezonu wiosennego.

W obliczu trwającego strajku, kluczowe jest znalezienie kompromisu, który uwzględni zarówno potrzeby pracowników, jak i realia rynkowe. Walka o godne warunki pracy to nie tylko kwestia indywidualnych interesów, ale także budowania uczciwego i zrównoważonego społeczeństwa.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.