Wiele kawiarni w Poznaniu podejmuje nowe środki w celu zatrzymania długotrwałego zajmowania stolików przez klientów pracujących na laptopach. Decyzje te oznaczają koniec dla wielu, którzy wykorzystują kawiarnie nie tylko jako miejsce spotkań, ale także jako biuro na co dzień. Czy to nowy trend, czy konieczna zmiana?

Przeczytaj również: Projekt LIFE GSELIFEAboveBorders. Ratowanie ginącego w Europie gatunku ptaków

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Kawiarnia to nie biuro – mówią właściciele Taczaka 20 i Kaferdam

Właściciele poznańskiej kawiarni Taczaka 20 oraz Kaferdam przy ul. Grobla 30, zdecydowali się na wprowadzenie ograniczeń dotyczących pracy z laptopami w swoich lokalach. Zablokowanie stolików przez długie godziny przez klientów pracujących przy komputerach stało się dla nich problemem. W efekcie, od teraz w weekendy kawiarnie te nie będą już służyć jako biura coworkingowe.

„Taczaka 20 przestaje być weekendową świetlicą i biurem coworkingowym” – ogłosił właściciel Taczaka 20 w mediach społecznościowych. Decyzja ta wynikała z potrzeby zapewnienia miejsc dla wszystkich klientów, nie tylko dla pracujących z laptopami. Właściciel podkreślał, że kawiarnia, będąc niewielkim lokalem, musi również spełnić swoje funkcje ekonomiczne i zapewnić miejsca pracy dla personelu.

Podobne ograniczenia wprowadził Kaferdam, który wyznaczył konkretne stoliki przeznaczone dla osób pracujących z laptopami. Pomimo obaw na początku, zarówno kawiarnia Taczaka 20, jak i Kaferdam zauważyły pozytywny odbiór tych zmian przez swoich stałych klientów.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Biuro w kolejowym Warsie?

Tendencja ta nie jest unikalna dla Poznania. W Warsie, właściciele wagonów gastronomicznych wprowadzili podobne zasady, aby zapewnić, że miejsca te są przeznaczone dla osób korzystających z oferty gastronomicznej, a nie dla tych, którzy jedynie zajmują miejsca bez zamawiania dań.

Czy takie ograniczenia staną się powszechne? Czy może to tylko lokalny trend? Patrząc na rosnące zapotrzebowanie na miejsca w kawiarniach, które mogłyby przekształcić się w biura na czas pracy, można się spodziewać, że więcej lokali wprowadzi podobne zasady. Jednakże, czy będzie to reakcja na potrzeby rynku czy też ostateczna konieczność, pozostaje do dyskusji.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Podsumowanie

Jak widać, zmiany te wywołują mieszane uczucia. Dla niektórych kawiarni to sposób na zagwarantowanie większej rotacji klientów, dla innych to ograniczenie swobody i elastyczności. Czas pokaże, czy tego typu regulacje stają się nowym standardem w kawiarniach czy też pozostaną jedynie lokalnymi inicjatywami.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika