Wstępne wyniki audytu przeprowadzonego w Lasach Państwowych wywołały gwałtowne kontrowersje. Według informacji radiowej Jedynki, Lasom Państwowym zarzucane jest wydawanie prawie sto milionów złotych na obszary, na których prowadzona była kampania wyborcza przez polityków Suwerennej Polski. Czego dotyczył audyt w Lasach Państwowych?

Przeczytaj również: Kawiarnia to nie biuro – koniec z tym. Nowy trend czy konieczność?

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Audyt Lasów Państwowych wykazał finansowe niezgodności

Radiowa Jedynka ujawniła, że z funduszy Lasów Państwowych finansowano różne działania. W tym rozdawanie czeków przez polityków tej partii różnym lokalnym organizacjom. Ponadto, wśród wymienionych nazwisk znaleźli się Dariusz Matecki oraz Michał Woś.

Według dokumentów, nadleśnictwo w Rybniku wydało ponad milion złotych na organizację imprez, w których uczestniczył poseł Michał Woś. Ponadto audyt stwierdził, że Dariusz Matecki, obecny poseł Suwerennej Polski, pracował jednocześnie na dwóch stanowiskach w Lasach Państwowych.

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów – wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Wydatki Lasów Pańtwowych

Wydatki Lasów Państwowych nie ograniczały się jedynie do organizacji imprez czy płatności czekami. Pieniądze, sięgające co najmniej 250 tysięcy złotych, miały trafić do fundacji i stowarzyszeń. W tym także do fundacji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej, Marcina Możdżonka.

Cała sprawa wzbudziła duże zaniepokojenie i doprowadziła do uruchomienia audytu prawnego i finansowego we wszystkich nadleśnictwach. Jest to efekt zmiany dyrektora Lasów Państwowych, która nastąpiła na początku tego roku. Co więcej, nowe kierownictwo postanowiło przyjrzeć się działaniom Lasów z lat 2015-2023, w tym organizacji konkursów, działań promocyjnych oraz sprzedaży nieruchomości.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Audyt Lasów Państwowych – pieniądze n billboardy

Najbardziej zaskakującym elementem audytu okazała się sprawa dwóch tysięcy billboardów, na które wydano 65 milionów złotych. Okazało się, że firma „Bieszczady”, zlecona do wykonania zadania, praktycznie nie wykonała go, zlecając prace innym podmiotom. Cała sytuacja doprowadziła do zawiadomienia prokuratury, oskarżając osoby z kierownictwa Lasów Państwowych oraz inne osoby za naruszenie prawa zamówień publicznych, zawyżenie kosztów zakupu billboardów oraz niegospodarność.

Skandal w Lasach Państwowych rzuca cień na ich dotychczasową działalność i wzbudza pytania o transparentność wydatkowania publicznych pieniędzy oraz o etyczne standardy polityków. Oczekuje się, że dalsze dochodzenie w tej sprawie ujawni pełny zasięg i konsekwencje tego skandalu.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika